Okolo Abú Zabí aj s Jurajom Saganom a Erikom Baškom

Okolo Abú Zabí 2018

zdroj: www.facebook.com/abudhabitourofficial

Púštne dobrodružstvo v Perzskom zálive pokračuje pretekmi Okolo Abú Zabí. Od stredy 21. februára do nedele 25. februára čaká na jazdcov 5 etáp, ktoré budú viac-menej atraktívnejšie pre šprintérov. Trasa pretekov však nie je úplne jednotvárna. Po prvých troch dňoch, kde budú v akcii šprintérske vlaky, príde na rad boj o celkové poradie. V etape číslo štyri ho načne 12,6-kilometrová mestská časovka. Síce na úplnej placke, ale o to viac môže do výsledných časov prehovoriť pre túto oblasť povestný vietor. Netreba zabudnúť na skutočnosť, že v ostatnom ročníku delili víťazného Ruia Costu a druhého Ilnura Zakarina iba bonusové sekundy z finišu na Jebel Hafeet. Zaradenie časovky do itinerára rozdelí GC boj do dvoch dní. Posledná piata etapa vyvrcholí na takmer 11 kilometrov dlhom stúpaní na Jebel Hafeet s priemerným sklonom 6,6 %.

Favoriti

Preteky Okolo Abú Zabí patria do portfólia skupiny RCS Sport, ktorá organizuje okrem iného aj Giro d´Italia. Doplnenie časovkárskych kilometrov možno považovať za šikovný ťah, ktorý nepochybne prilákal do dejiska obhajcu ružového dresu z talianskej Grand Tour Toma Dumoulina (SUN). 27-ročný Holanďan odštartuje v Spojených arabských emirátoch sezónu plnú očakávaní. A konečne uvidíme v akcii aj jeho časovkársku kombinézu v dúhovom prevedení. Sunweb navyše pricestoval na arabský poloostrov aj s dvojkou tímu Wilcom Keldermanom (SUN).

Ďalším veľkým menom, ktoré ohlásilo účasť na tohtoročnom Gire je Fabio Aru (UAE). Taliansky majster jazdiaci vo farbách domáceho celku sa v aktuálnej sezóne takisto súťažne predstaví poprvýkrát. Nový zamestnávateľ sa na neho bude spoliehať obzvlášť v poslednej etape.

Nikdy nekrič hop, pokiaľ je na štartovej listine Alejandro Valverde (MOV). Nová farebná kombinácia na dresoch nestarnúcemu Španielovi svedčí a po celkovom víťazstve Okolo Valencie sú otázky ohľadom formy po zranení minulosťou. Valverdeho sezónne priority však prídu až v apríli.

Tím Katusha – Alpecin má na súpiske tri veľké mená. O červený dres chce po roku opäť zabojovať Ilnur Zakarin (ISN). Na časovku si brúsi zuby špecialista Alex Dowsett (ISN) a premiérový etapový triumf v novej zostave bude cieľom Marcela Kittela (ISN).

Limitovanie strát v časovke bude hlavnou úlohou pre Miguela Angela Lopeza (AST), Rafala Majku (BOH) a Juliana Alaphilippea (DQT). Ak ich časové manko na Toma Dumoulina nebude priepastné, môžeme sa na Jebel Hafeet tešiť na solídnu porciu útokov. O ušetrenie čo najviac síl sa v prípade Rafala Majku bude starať slovenské duo Juraj Sagan (BOH) a Erik Baška (BOH).

Šprintérsku časť pretekov ozdobia mená ako Caleb Ewan (MTS), Mark Cavendish (DDD), Elia Viviani (DQT), André Greipel (LTS), Phil Bauhaus (SUN), Daniel McLay (EFD) alebo Danny van Poppel (LOT). Najväčší tlak bude istotne vyvíjaný na Kittela, ktorý na víťazstvo stále čaká. Na širokých dojazdoch netreba očakávať nič iné ako maximálnu rýchlosť.

Trasa

 

Zdroj: abudhabitour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.