Okolo Abú Zabí: Časovka zamiešala karty pred záverečnou etapou

Okolo Abú Zabí 2018

zdroj: twitter.com/TeamSky

Po včerajšej šprintérskej etape prišla na rad individuálna časovka. Pred zajtrajšou kopcovitou etapou to dnes bola príležitosť dostať sa na čelo celkového vedenia. Na Arbskom polostrove sa zišlo viacero silných časovkárov. Najväčším favoritom bol úradujúci majster sveta v časovke, Tom Dumoulin (:sun:). Ten mal oproti sebe ďalšieho výborného časovkára, Rohana Dennisa (:bmc:).

Prvú nápovedu o tom, ako rýchlo by sa malo jazdiť dal cyklista z tímu Sunweb, Arndt (:sun:). Na horúcom kresle pre priebežného lídra bol vyše hodinu a pol. Potom prišiel s výborným výkonom Scotson (:bmc:). Následne prišiel na rad Austrálčan Rohan Dennis (:bmc:), ktorý porazil svojho tímového kolegu o 16 sekúnd. Dennis však stále nebol istým víťazom. Na štarte čakalo ešte niekoľko silných špecialistov. Španielsky majster Castroviejo (:sky:) zaostal o 14 sekúnd za priebežným lídrom. Vyzeralo to, že jediný, kto má proti Dennisovi šancu bol práve Dumoulin.

Na prvom medzičase to bolo medzi nimi veľmi tesné. Holanďan predebhol Dennisa o sekundu. V následných sektoroch mal Dumoulin poriadnu dávku smoly. Nevyhli sa mu technické problémy a musel vymeniť bicykel. Na trati dlhej 12,6 kilometrov je skoro nemožné takúto stratu dohnať. Majster sveta v časovke sa tak nedostal ani do prvej desiatky, skončil na 12. priečke.

Rohan Dennis vyhral predposledú etapu a jeho tím BMC bude mať za úlohu ubrániť červený dres pred záverečnou etapou, ktorá bude končiť na nepríjemnom stúpaní.V prvej desiatke sú z vrchárov Kelderman (:sun:) a Valverde (MOV), ktorí by mohli vyskúšať nejaký útok na zajtrajšom stúpaní. Zajtra by niečo mohol skúsiť aj Francúz Julian Alaphilippe (:qst:), ktorý skončil tesne za Dumoulinom.

Slováci

Na pretekoch štartuje Juraj Sagan (BOH) a Erik Baška (BOH). Erik dnes obsadil 106. miesto, Juraj skončil na 122. mieste.