Okolo Abú Zabí: Prekvapivý víťaz kráľovskej etapy

UAE Tour

zdroj: twitter.com/teamuaeabudhabi

Zdieľaj článok:

Dnes bola na programe tretia – kráľovská etapa World Tour pretekov – Okolo Abú Zabí. Trasa nás zaviedla až na pohorie Jebel Hafeet, kde bol naplánovaný dojazd. Celý svet dnes očakával víťaza z trojice Quintana, Contador, Nibali, no pravda bola iná. Táto silná skupina sa počas celého výstupu kontrolovala navzájom a nechala zbytok jazdcov zabojovať o víťazstvo. Túto situáciu najlepšie využila dvojka Zakarin (KAT), Costa (UAE) a pár kilometrov pred cieľom odskočila od spomínanej silnej skupiny. Za nimi sa vydal výborný tempár Tom Dumoulin (SUN), no 700 metrov pred cieľom svoju snahu vzdal a dorazil na treťom mieste. Prvenstvo si napokon vybojoval v bývalý majster sveta – Rui Costa (UAE). Ten sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane celkovým víťazom pretekov. Za predpokladu, že sa mu zajtra v rovinatej etape nič nestane. Veľkým sklamaním pre divákov bolo účinkovanie Quintanu, Contadora a Nibaliho.

Na tomto podniku máme dvojnásobné zastúpenie. Juraj Sagan (BOH) dnes skončil na 106. priečke, Erik Baška (BOH) dokončil na 146. mieste. Naši jadzci dnes dopomohli Rafalovi Majkovi k výbornému 7. miestu.