Okolo Baskicka: Roglič a Alaphilippe si to rozdali o víťazstvo v prvej etape

Okolo Baskicka 2018

zdroj: twitter.com/CycleKings

Zdieľaj článok:

Vrchárska špička sa stretla v Baskicku na etapovom závode, ktorý mal dnes na programe prvú etapu. Trasa zaviedla pelotón do okolia mesta Zarautz a merala 162 kilometrov. Krajina na severe Španielska má vrchovitý reliéf a už prvá etapa bola dosť náročná. Päť kategorizovaných stúpaní dalo zabrať aj jazdcom, ktorí iba v nedeľu absolvovali náročnú klasiku Okolo Flámska. Medzi nich patrí napríklad Vincenzo Nibali (:bmt), ktorý v Belgicku rozhodne neoddychoval a ukázal, že si vie poradiť aj s kockami.

Viacero jazdcov sa pokúsilo vyhrať etapu v úniku, no nikomu to nevyšlo. Pred posledným stúpaním Elkano Gaina boli všetci jazdci pokope. Na čele pelotónu sa ocitli Julian Alaphilippe (DQT), Primož Roglič (LOT) a Nairo Quintana (MOV). Tí nasadili tvrdé tempo a rozthrali hlavný balík. Posledný menovaný nevydržal ťahať spolu s prednou dvojicou a začlenil sa do stíhajúcej skupiny. Kolumbijčan tým ukázal, že mu pasujú skôr dlhšie stúpania a nestíha na útočných jazdcov.

Nasledovalo klesanie do 22-tisícového mesta Zarautz. Alaphilippe aj Roglič patria k výborným zjazdárom, čo opäť dokázali a vybudovali si 25-sekundový náskok. V prednej pozícii sa držal Roglič. Spoza jeho kolesa vyštartoval Francúzsky jazdec Alaphilippe a Slovinec zaeragoval. Francúz nakoniec vyhral o polovicu kolesa a stáva sa priebežným lídrom Okolo Baskicka. Dnešným triumfom v etape vylepšil skvelú víťaznú sériu tímu Quick – Step v jarnej časti sezóny. Belgický tím má na konte už 22 víťazstiev od začiatku roka.

Záver etapy

Výsledky 1. etapy:

1. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 4:17:46
2. Primoz Roglic (Slo) LOT
3. Pello Bilbao (Spa) AST  0:00:23
4. Enric Mas (Spa) DQT
5. Gorka Izagirre (Spa) BMT
6. Emanuel Buchmann (Ger) BOH
7. Patrick Konrad (Aut) BOH
8. Jelle Vanendert (Bel) LTS
9. Romain Bardet (Fra) ALM
10. Nairo Quintana (Col) MOV

Celkové poradie:

1. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 4:17:46
2. Primoz Roglic (Slo) LOT  0:00:04
3. Pello Bilbao (Spa) AST 0:00:32
4. Enric Mas (Spa) DQT  0:00:33
5. Gorka Izagirre (Spa) BMT
6. Emanuel Buchmann (Ger) BOH
7. Patrick Konrad (Aut) BOH
8. Jelle Vanendert (Bel) LTS
9. Romain Bardet (Fra) ALM
10. Nairo Quintana (Col) MOV


zdroj: cyclingnews.com

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.