Okolo Baskicka: Roglič vyhral časovku a je na čele pretekov

Okolo Baskicka 2018

zdroj: /twitter.com/cyclingtips

Zdieľaj článok:

Štvrtá etapa pretekov Okolo Baskicka bola individuálna časovka. Trať dlhú 19,4 kilometrov ovládol Slovinec Primož Roglič (LOT). Druhý skončil Patrick Bevin (BMC). Tím Sky mal v prvej desiatke hneď štyroch jazdcov. Vasil Kiryienka (SKY) obsadil tretie miesto, za ním Castroviejo (SKY) a Kwiatkowski (SKY). David De La Cruz (SKY) sa skončil siedmy.

Doterajší líder Julian Alaphlippe (QST) skončil ôsmom mieste so stratou 42 sekúnd. Slovinec Roglič sa taktiež dostáva na čelo generálnej klasifikácie. Alaphilippe je na druhom mieste s odstupom 34 sekúnd. Pre Slovinca je to prvé víťazstvo na týchto pretekoch, kde dvakrát skončil práve za Alaphilippom.

Kvôli svalovým problémom z pretekov odstúpil Vincenzo Nibali (BMT). Ten mal toho zjavne po dobrom výkone na Okolo Flámska dosť. Teraz bude musieť odpočívať, aby sa zotavil pred týždňom ardénskych klasík.