Okolo Británie: Austrálsky rýchlik ovládol prvú etapu

zdroj: twitter.com/TeamDiData

Štrnásta edícia pretekov Okolo Británie dnes odštartovala prvou etapou zo siedmich. Štartovalo sa z hlavného mesta Škótska, Edinburghu. S tromi šprintérskými a tromi klasifikovanými stúpaniami nebolo prekvapením, že sa hneď na začiatku vypracoval únik. Ten tvorili ôsmi jazdci. Takmer okamžite sa náskok navýšil na tri minúty a stabilizoval sa na dvoch minútach.

Prvý kopec si podmanil Swift (Madison – Genesis). Viac sa toho udialo počas zjazdu. Karol Domagalski (One Pro Cycling) spadol po kontakte s tímovým vozidol tímu Madison- Genesis. Poliak nevyzral zranený a únik dohnal.

Tempo pelotónu udávali šprintérske tímy Orica – Scott, Team Sky a Quick – Step Floors so svojimi favoritmi Ewanom, Vivanim a Gaviriom, ktorí mali zabojovať o víťazstvo v meste Kelso.

Rýchlosť sa zvýšila aj vďaka iným tímov a čoskoro pozostával únik iba z doch jazdcov. Domagalski (One Pro Cycling) a Owsian (CCC Sprandi-Polkowice). Prvý menovaný do zajtrajšej etapy nastúpi s červeným dresom udeľovanej za bodovú klasifikáciu. Druhý Poliak si zas oblečie tričko pre najlepšieho vrchára.

V záverečnom šprinte bol najrýchlejší Caleb Ewan (ORS). Ten by sa mal poďakovať hlavne svomu tímovému kolegovi Lukovi Mezgecovi za výbornú prácu pri rozbiehaní šprintu. Druhý skončil v tesnom finiši Edvald Boasson Hagen (DDD). Tretí došiel Elia Viviani (SKY).

Pretekov sa účastní aj Mark Cavendish (DDD). Ten sa záverečného špurtu nezúčastnil a skončil na 109. pozícii. Ide o jeho prvý súťažný štart po kontroverznom páde na Tour de France, kde sa dostal do kontaktu s Petrom Saganom (BOH).

Záverečný šprint

Výsledky 1. etapy

1.Caleb Ewan (Aus)ORS4:37:17
2.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD
3.Elia Viviani (Ita)SKY
4.Alexander Kristoff (Nor)ISN
5.Fernando Gaviria (Col)DQT
6.Chris Lawless (GBr)Veľká Británia
7.Brenton Jones (Aus)JLT Condor
8.Nikolas Maes (Bel)LTS
9.Zdenek Stybar (Cze)DQT
10.Floris Gerts (Ned)BMC

Celkové poradie

1.Caleb Ewan (Aus)ORS4:37:17
2.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD 0:00:03
3.Karol Domagalski (Pol)One Pro Cycling 0:00:04
4.Elia Viviani (Ita)SKY 0:00:06
5.Alexander Kristoff (Nor)ISN 0:00:10
6.Fernando Gaviria (Col)DQT
7.Chris Lawless (GBr)Veľká Británia
8.Brenton Jones (Aus)JLT Condor
9.Nikolas Maes (Bel)LTS
10.Zdenek Stybar (Cze)DQT

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár