Okolo Británie: Pokus o celkové víťazstvo nevyšiel

zdroj: twitter.com/BritishCycling

Posledná ôsma etapa priviedla pelotón do Cardiffu, hlavného mesta Walesu. Profil etapy nenaznačoval nejaké zmeny v celkovej klasifikácii. Na dvoch šprintérskych prémiach plne zabodoval Edvald Boasson Hagen (DDD), ktorý neskrýval úmysel vybojovať bonusové sekundy a potom možno prekvapiť v cieli. Následne sa od pelotónu oddelila početná skupinka so všetkými favoritmi. Do úniku sa však nedostal Jacob Scott (AnPost-Chain Reaction), ktorý sa tak musel báť o výhru v horskej klasifikácii. Nádeje na úspech mu zobral Lukasz Owsian (CCC Sprandi-Polkowice), ktorý zabodoval na dvoch horských prémiach a v cieli sa tešil zo zisku titulu kráľa hôr.

Na jazdcov dnes vyšlo veľmi nepriaznivé počasie. V uličkách Cardiffu bolo ťažké ovládať bicykel vo vysokom tempe. Keďže všetci dôležití šprintéri a favoriti na celkovú klasifikáciu boli v čele, nikto si nedovolil nejak zaútočiť a vyzeralo to na hromadný šprint. To však nepripustil Boasson Hagen a 3 kilometre pred cieľom nastúpil a vypracoval si náskok pred skupinou s lídrom Larsom Boomom (LOT). Nórovi stačilo vďaka bonifikačným sekundám v cieli dôjsť 8 sekúnd pred čelom pretekov. To sa mu však nepodarilo. Nemusel však byť smutný. Jeho útok mu priniesol prvenstvo v poslednej etape a katapultovalo ho na druhú priečku celkovej klasifikácie.

Holanďan Boom si tak zabezpečil víťazstvo v etapovom závode Okolo Británie. Z víťazstva v bodovacej súťaži sa tešil Alexander Kristoff (ISN). Cenu pre najlepšieho Brita si odniesol Ethan Hayter, ktorý jazdil za národný výber.

Podstatné momenty dnešnej etapy

Výsledky 8. etapy

1.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD4:19:00
2.Ariel Maximiliano Richeze (Arg)DQT
3.Alexander Kristoff (Nor)ISN
4.Luka Mezgec (Slo)ORS
5.Brenton Jones (Aus)JLT Condor
6.Andrea Pasqualon (Ita)Wanty – Groupe Gobert
7.Floris Gerts (Ned)BMC
8.Fernando Gaviria (Col)DQT
9.Jonas Koch (Ger)CCC Sprandi-Polkowice
10.Elia Viviani (Ita)SKY

 

Celkové poradie

1.Lars Boom (Ned)LOT30:56:24
2.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD0:00:08
3.Stefan Küng (Swi)BMC0:00:10
4.Victor Campenaerts (Bel)LOT0:00:13
5.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY0:00:18
6.Jos Van Emden (Ned)LOT
7.Geraint Thomas (GBr)SKY0:00:24
8.Tony Martin (Ger)ISN0:00:25
9.Owain Doull (GBr)SKY0:00:33
10.Ryan Mullen (Irl)CDT0:00:38


zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár