Okolo Británie: Siedma etapa v rukách úniku

zdroj: © SWpix.com (t/a Photography Hub Ltd)

Siedma etapa pretekov Okolo Británie skončila víťazstvom z úniku. V závere sa o prvenstvo pobila pätica jazdcov, prevahu však mal tím Deceuninck Quick-Step, ktorý tam mal dvojicu cyklistov. Najsilnejší bol napokon Yves Lampaert (DQT) a zaknihoval tak zaslúžené víťazstvo.

V siedmej etape si organizátori pripravili takmer 200 kilometrov. V itinerári boli znova tri šprintérske prémie a tri horské. Štart bol v škótskom Hawicku, cieľ bol v historickom Edinburgu. Do etapy vstupoval ako vedúci muž Ethan Hayter (INS), na chrbát mu dýchal druhý Wout Van Aert (TJB).

Profil 7. etapy

7. etapa Okolo Británie 2021
7. etapa Okolo Británie 2021

Štart etapy

Únik dňa

Do útoku dnes šla znova dvojica z Deceuninck Quick-Step. Tentokrát si tam naskočili Davide Ballerini a Yves Lampaert. Doplnili ich Matthew Gibson (Ribble Weldtite Pro Cycling), Christopher Blevins (Trinity Racing), Matteo Jorgenson (MOV) a Pascal Eenkhoorn (TJB). Šestica si vypracovala náskok až 9 minút, no v polovici etapy to bolo sedem minút. Jazdec Movistaru bol najlepšie postaveným cyklistom v úniku. V celkovom hodnotení strácal 5 minút a 6 sekúnd, to nenechalo tím Ineos chladným. Richie Porte (INS) udával v čele pelotónu tempo.Náskok však klesal len veľmi pomaly, 60 kilometrov pred cieľom to bolo stále nad 7 minút. O desať kilometrov neskôr to bolo však už iba 5 minút a snaha Ineosu niesla ovocie. Cieľom britskej stajne bolo dostať náskok pod 5 minút, aby Ethan Hayter (INS) nestratil vedenie. Hromadný šprint a bonusové sekundy pre súperov nebol ich záujem. Ďalších 20 kilometrov sa náskok nezmenil, stále to bolo cez 5 minút. V čele pelotónu vystriedal Ineos tím Alpecin-Fenix a musel nasadiť šialené tempo. Veľa času už neostávalo.

Záver

20 kilometrov pred cieľom už nebol súčasťou úniku Blevins, nedokázal akceptovať tempo skupiny. Následne začal nastupovať Jorgenson (MOV), no jazdci Quick-Stepu ho postrážili. Sedem kilometrov pred páskou nastúpila dvojica Jorgenson (MOV) – Lampaert (DQT). Z posledných síl sa dotiahol i Gibson a zapojil sa do boja o prvenstvo. Rozhodovalo sa na cieľovej rovinke a tam Yves Lampaert nedal nikomu šancu. Celkové vedenie udržal Hayter (INS).

7. etapa Okolo Británie

1
 LAMPAERT Yves
Deceuninck – Quick Step4:39:09
2
 JORGENSON Matteo
Movistar Team,,
3
 GIBSON Matthew
Ribble Weldtite Pro Cycling,,
4
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step0:35
5
 EENKHOORN Pascal
Team Jumbo-Visma0:41
6
 HAYTER Ethan
INEOS Grenadiers1:51
7
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma,,
8
 KANTER Max
Team DSM,,
9
 DENNIS Rohan
INEOS Grenadiers,,
10
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix,,

Celkové poradie Okolo Británie

11
 HAYTER Ethan
INEOS Grenadiers527:34:32
22
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma0:04
33
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step0:21
44
 HONORÉ Mikkel Frølich
Deceuninck – Quick Step0:35
56▲1
 DENNIS Rohan
INEOS Grenadiers1:08
68▲2
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix1:37
710▲3
 RODRIGUEZ Carlos
INEOS Grenadiers2:01
811▲3
 SERRANO Gonzalo
Movistar Team2:02
914▲5
 SHAW James
Ribble Weldtite Pro Cycling2:10
109▼1
 DONOVAN Mark
Team DSM2:17
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár