Okolo Británie: Siedma etapa v rukách úniku

zdroj: © SWpix.com (t/a Photography Hub Ltd)

Siedma etapa pretekov Okolo Británie skončila víťazstvom z úniku. V závere sa o prvenstvo pobila pätica jazdcov, prevahu však mal tím Deceuninck Quick-Step, ktorý tam mal dvojicu cyklistov. Najsilnejší bol napokon Yves Lampaert (:dqt:) a zaknihoval tak zaslúžené víťazstvo.

V siedmej etape si organizátori pripravili takmer 200 kilometrov. V itinerári boli znova tri šprintérske prémie a tri horské. Štart bol v škótskom Hawicku, cieľ bol v historickom Edinburgu. Do etapy vstupoval ako vedúci muž Ethan Hayter (:ins:), na chrbát mu dýchal druhý Wout Van Aert (:tjb:).

Profil 7. etapy

7. etapa Okolo Británie 2021
7. etapa Okolo Británie 2021

Štart etapy

Únik dňa

Do útoku dnes šla znova dvojica z Deceuninck Quick-Step. Tentokrát si tam naskočili Davide Ballerini a Yves Lampaert. Doplnili ich Matthew Gibson (Ribble Weldtite Pro Cycling), Christopher Blevins (Trinity Racing), Matteo Jorgenson (MOV) a Pascal Eenkhoorn (:tjb:). Šestica si vypracovala náskok až 9 minút, no v polovici etapy to bolo sedem minút. Jazdec Movistaru bol najlepšie postaveným cyklistom v úniku. V celkovom hodnotení strácal 5 minút a 6 sekúnd, to nenechalo tím Ineos chladným. Richie Porte (:ins:) udával v čele pelotónu tempo.Náskok však klesal len veľmi pomaly, 60 kilometrov pred cieľom to bolo stále nad 7 minút. O desať kilometrov neskôr to bolo však už iba 5 minút a snaha Ineosu niesla ovocie. Cieľom britskej stajne bolo dostať náskok pod 5 minút, aby Ethan Hayter (:ins:) nestratil vedenie. Hromadný šprint a bonusové sekundy pre súperov nebol ich záujem. Ďalších 20 kilometrov sa náskok nezmenil, stále to bolo cez 5 minút. V čele pelotónu vystriedal Ineos tím Alpecin-Fenix a musel nasadiť šialené tempo. Veľa času už neostávalo.

Záver

20 kilometrov pred cieľom už nebol súčasťou úniku Blevins, nedokázal akceptovať tempo skupiny. Následne začal nastupovať Jorgenson (MOV), no jazdci Quick-Stepu ho postrážili. Sedem kilometrov pred páskou nastúpila dvojica Jorgenson (MOV) – Lampaert (:dqt:). Z posledných síl sa dotiahol i Gibson a zapojil sa do boja o prvenstvo. Rozhodovalo sa na cieľovej rovinke a tam Yves Lampaert nedal nikomu šancu. Celkové vedenie udržal Hayter (:ins:).

7. etapa Okolo Británie

1
 LAMPAERT Yves
Deceuninck – Quick Step4:39:09
2
 JORGENSON Matteo
Movistar Team,,
3
 GIBSON Matthew
Ribble Weldtite Pro Cycling,,
4
 BALLERINI Davide
Deceuninck – Quick Step0:35
5
 EENKHOORN Pascal
Team Jumbo-Visma0:41
6
 HAYTER Ethan
INEOS Grenadiers1:51
7
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma,,
8
 KANTER Max
Team DSM,,
9
 DENNIS Rohan
INEOS Grenadiers,,
10
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix,,

Celkové poradie Okolo Británie

11
 HAYTER Ethan
INEOS Grenadiers527:34:32
22
 VAN AERT Wout
Team Jumbo-Visma0:04
33
 ALAPHILIPPE Julian
Deceuninck – Quick Step0:21
44
 HONORÉ Mikkel Frølich
Deceuninck – Quick Step0:35
56▲1
 DENNIS Rohan
INEOS Grenadiers1:08
68▲2
 SBARAGLI Kristian
Alpecin-Fenix1:37
710▲3
 RODRIGUEZ Carlos
INEOS Grenadiers2:01
811▲3
 SERRANO Gonzalo
Movistar Team2:02
914▲5
 SHAW James
Ribble Weldtite Pro Cycling2:10
109▼1
 DONOVAN Mark
Team DSM2:17
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár