Okolo Kalifornie: Pelotón znova zaváhal, Sagan napokon víťazom bodovacej súťaže

Okolo Kalifornie
Sagan

zdroj: twitter.com/AmgenTOC

Zdieľaj článok:

Preteky Okolo Kalifornie majú za sebou poslednú siedmu etapu. Hlavný únik dňa sa vyformoval približne až po 40 kilometroch. Ten napokon vydržal až do cieľa. Pelotón situáciu trošku podcenil, ale predovšetkým sa favoriti kontrolovali navzájom a sťahovanie náskoku šlo na druhú koľaj. Evan Huffman z Rally Cycling sa stal národným hrdinom, ked ovládol svoju druhú etapu na pretekoch. V špurte dokázal poraziť Davida Lopeza (SKY). Bronz si vybojoval Nicolas Edet z Cofidisu. Celkové prvenstvo na pretekoch vybojoval Sam Bennett (LOT). Bodovaciu súťaž ovládol náš Peter Sagan (BOH), najlepším vrchárom sa stal Daniel Jaramillo z UnitedHealthcare. Súťaž mladíkov ovládol Lachlan Morton (DDD).

Slováci

Na pretekoch Okolo Kalifornie máme už len 4 našich jazdcov. Najlepšie dnes skončil Peter Sagan (BOH) a to na výbornom 6. mieste, keď ovládol špurt hlavného balíku. Michael Kolář (BOH) došiel na 109. mieste, Juraj Sagan (BOH) na 110. mieste. Martin Velits (QST) obsadil 100. priečku. Erik Baška (BOH) sa nezmestil do limitu v 5. etape a tak v pretekoch už nefiguruje. V celkovom poradí je na tom najlepšie Peter Sagan (BOH), ktorý skončil na celkovom 39. mieste.