Okolo Kalifornie: Pogačar celkovým víťazom, skvelý Sagan znova na pódiu

zdroj: twitter.com/AmgenTOC

Dnes podvečer pokračovali preteky Okolo Kalifornie svojou poslednou etapou. Pripravených bolo 126 kilometrov a jediná šanca prekaziť prvenstvo Pogačara (UAE) bola na stúpaní Angeles Forest Hwy. Začiatok bol v Santa Clarite a cieľ v Pasadene. Do úniku dňa sa dostala veľká skupina, ktorá bola v zložení Diego Rosa (INS), Lawson Craddock (EFD), Lennard Hofstede (TJB), Neilson Powless (TJB), Rui Oliveira (UAE), Peter Stetina (TFR), Rémi Cavagna (DQT), Davide Ballerini (AST), Maximilian Schachmann (BOH), Michael Storer (SUN) a Alex Hoehn (USA National Team). Cyklisti v úniku však neboli spokojní s Nemcom z tímu Bora, pretože bol najlepšie postavený v celkovom poradí a hrozila tak aktivita pelotónu.

Skupina mala po 20 kilometroch na čele náskok 2 minúty. Náskok sa pomaly ale isto zmenšoval, no prišiel ďalší atak, v ktorom boli jazdci ako Rohan Dennis (TBM), Jesper Hansen (Cofidis), Simon Špilak (ISN) či Richie Porte (TFR). Čoskoro sa skupiny spojili a na čele sme mali približne 25 jazdcov, tlak bol teraz na hlavný balík a na vedúceho muža poradia. Z čela si o čosi neskôr nastúpila trojica Hofstede, Cavagna a Schachmann. Neskôr ich doplnil druhý muž poradia Asgreen (DQT) a razom bolo o zápletku postarané. Mladý Dán sa snažil čo to šlo, no tempo pelotónu bolo príliš vysoké a jeho nádeje na celkový triumf tak padli na bod mrazu. Na čele ostal iba Cavagna (DQT), no na úspech v etape to tiež nevyzeralo. 7 kilometrov pred cieľom bolo všetko pokope a čakal nás hromadný dojazd.

Záver

V samotnom závere mal najlepšiu pozíciu tímy CCC a Bahrain – Merida. Obe stajne tam mali po troch jazdcov. Do posledného kilometru veľmi dobre vstúpil i tím Dimension Data, na čele mal dvoch cyklistov. Ako prvý nasadil k útoku Cees Bol (SUN), za jeho kolesom sa držal Peter Sagan (BOH). Holanďan však akceleroval neskutočne a nášho reprezentanta porazil o pol bicykla. Tretí skončil Jasper Philipsen (UAE). Z celkového triumfu sa teší Slovinec Pogačar (UAE).

Záverečný dojazd

Profil:

 

Výsledky 7. etapy:

1.Cees Bol (Ned)SUN02:53:16
2.Peter Sagan (Svk)BOH
3.Jasper Philipsen (Bel)UAE
4.Phil Bauhaus (Ger)TBM
5.Maximiliano Richeze (Arg)DQT
6.Kristoffer Halvorsen (Nor)INS
7.Travis McCabe (USA)USA National Team
8.Andrea Peron (Ita)Team Novo Nordisk
9.Jens Debusschere (Bel)ISN
10.Edwin Avila (Col)Israel Cycling Academy

Celkové poradie:

1.Tadej Pogačar (Slo)UAE32:55:12
2.Sergio Higuita (Col)EFD0:00:16
3.Kasper Asgreen (Den)DQT0:00:17
4.George Bennett (NZl)TJB0:00:29
5.Richie Porte (Aus)TFR0:00:40
6.Simon Špilak (Slo)ISN0:01:03
7.Jesper Hansen (Den)Cofidis0:01:18
8.Felix Großschartner (Aut)BOH
9.Maximilian Schachmann (Ger)BOH0:01:23
10.Rohan Dennis (Aus):bmt

Zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár