Okolo Kalifornie: Premiéra v kalendári World Tour so Saganom a Mt. Baldy

Okolo Kalifornie

zdroj: twitter.com/amgentoc

Zdieľaj článok:

Organizátori pretekov Amgen Tour of California oznámili, že sa v nasledujúcom ročníku zúčastní hviezda najväčšieho kalibru – Peter Sagan. Podujatie okolo Kalifornie sa prvýkrát zaradí do kalendára World Tour. UCI „povýšila“ celkom 10 pretekov do elitnej kategórie. V nich však požaduje štart minimálne 10 World Tour tímov. Okrem štartú nášho cyklistu organizátori oznámili návrat legendárneho stúpania na Mt. Baldy a 12 miest, ktoré budú hosťovať preteky.

Medzi spomínané mestá patria Modesto, San Jose, Pismo Beach, Morro Bay, Santa Barbara, Santa Clarita, Ontario, Mt. Baldy, Big Bear Lake a Mountain High. Preteky odštartujú 14. mája v Sacramente a končiť budú 20. mája v Pasadene. Ženská edícia začne 11. mája v South Lake Tahoe a skončí 14. mája v Sacramente.

Čo nový ročník okolo Kalifornie prinesie?

Momentálne si nikto nevie predstaviť lepšie spojenie ako Amgen Tour of California a Peter Sagan. Slovák má na konte rekordných 15 víťazných etáp. V roku 2015 sa dokonca tešil z celkového triumfu, keď zvládol i legendu Mt. Baldy v boji o celkový vavrín. Rodák zo Žiliny síce v sezóne 2017 oblečie nové tímové farby, no na Kaliforniu nedá dopustiť a prisľúbil už účasť.

Pre oficiálné stránky pretekov povedal:

„Preteky okolo Kalifornie sú mojou každoročnou prioritou. Okrem krásnych scenérii je trasa každoročne náročna a dokáže dostať z jazdcov to najlepšie. Neskutoční fanúšikovia robia pre mňa tento podnik nezabudnuteľným.“

Prehľad etáp pretekov okolo Kalifornie:

Deň Štart Cieľ Typ
Nedeľa, 14.5.2017 Sacramento Sacramento Okruh
Pondelok, 15.5.2017 Modesto San Jose Horská
Utorok, 16.5.2017 Pismo Beach Morro Bay Rovinatá
Streda, 17.5.2017 Santa Barbara Santa Clarita Rovinatá
Štvrtok, 18.5.2017 Ontario Mt. Baldy Horská
Piatok, 19.5.2017 Big Bear Lake Big Bear Lake Časovka
Sobota, 20.5.2017 Mountain High Pasadena Horská

 


zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.