Okolo Kalifornie preview: Trojica Slovákov na čele so Saganom zabojuje o vylepšenie rekordu

zdroj: twitter.com/amgentoc

V nedeľu sa začínajú ďalšie World Tour preteky – Okolo Kalifornie. Na štart sa postaví i rekordér Peter Sagan (BOH). Ten tu celkovo vyhral už 16 etáp a v roku 2015 si dokonca pripísal celkový triumf. Slovák si po nevydarenej klasikárskej sezóne oddychol a v Kalifornii je ideálna príležitosť k nájdeniu stratenej formy. Organizátori pripravili 1 200 kilometrov, ktoré jazdci zdolajú v siedmich etapách. Pelotón svoju púť začne v Sacramente a ukončí ju v Pasadene. Počas tejto trasy zavíta do miest ako Rancho Cordova, South Lake Tahoe, Stockton, Morgan Hill, Laguna Seca Raceway, Morro Bay, Pismo Beach, Ventura, Ontario, Mt. Baldy a Santa Clarita.

Na štart sa postaví 13 tímov z elitnej kategórie Wolrd Tour a 5 prokontinentálych tímov. Štartové pole doplní národný tím Ameriky. Na pretekoch sa neobjaví obhajca prvenstva Egan Bernal (INS). Mladý Kolumbíjčan chcel skúsiť Giro, no osud to chcel inak, keď si počas tréning zlomil kľúčnu kosť. Nechýba však víťaz z roku 2015 – Peter Sagan (BOH). Bora posiela okrem neho i Erika Bašku (BOH), Daniela Ossa (BOH), Maxa Schachmanna (BOH) či Juraja Sagana (BOH). Tourminátor bude mať určite svoju príležitosť v etape číslo jedna, tri, päť a sedem. Pole šprintérov prišlo o Marcela Kittela (ISN), ktorý sa rozhodol dočasne ukončiť kariéru. Petrovi tak v boji o šprintérske etapy ostanú súperi ako Mark Cavendish (DDD), Nacer Bouhanni (Cofidis), Fabio Jakobsen (DQT), John Degenkolb (TFR) a Jasper Philipsen (UAE).

Etapy

1 – Sacramento › Sacramento, 143 km

2 – Rancho Cordova › South Lake Tahoe, 194 km

3 – Stockton › Morgan Hill, 207 km

4 – Raceway Laguna Seca › Morro Bay, 222 km

5 – Pismo Beach › Ventura, 218 km

6 – Ontario › Mount Baldy, 127 km

7 – Santa Clarita › Pasadena, 141 km

Favoriti

V boji o celkové prvenstvo určite uvidíme víťaza z roku 2017 – George Bennetta (TJB). Novozélanďan sa vracia do Kalifornie po ročnej odmlke. Dvakrát druhý Rohan Dennis (TBM) skúsi prelomiť prekliatie druhých miest. Do slnečnej časti Ameriky prvýkrát zamieri i Richie Porte (TFR). Tasmánec zatiaľ v novom tíme veľa vody nenamútil, no horúce podmienky by mu mohli sedieť viac než dobre. Podobný osud má i Tejay Van Garderen (EFD). Američana sme poriadne nevideli pretekať v nových farbách Education First. Bude mať k sebe veľmi silhého Rigoberta Urana (EFD) a preto ho radíme k favoritom.

Trasa

Zdroj: amgentourofcalifornia.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár