Okolo Kalifornie: Skvelý Sagan nestačil iba na tím Quick – Step

Okolo Kalifornie

zdroj: twitter.com/TeamSky

Preteky Okolo Kalifornie majú za sebou prvú etapu. Do úniku dňa sa dostala štvorica jazdcov. Floris Gerts (BMC), Jonny Clarke z UnitedHealthcare, Charles Planet z Novo Nordisk a Ben Wolfe z Jelly Belly-Maxxis. Pelotón však tento atak kontroloval a pustil im náskok iba  3 – 4 minúty. Snaha kvarteta skončila približne 11 kilometrov pred cieľom. Potom nastali hektické chvíle. Na čele sa ihneď usadil tím SKY a diktoval tempo. 5 kilometrov pred páskou sa do toho opreli Quick – Step, Trek – Segafredo a Katusha. Belgický tím mal kilometer pred cieľom na čele 5 jazdcov a ukazoval tak neuveriteľnú dominanciu. Túto parádnu prácu zúžitkoval Nemec Marcel Kittel (DQT) a pripísal si tak prvý etapový triumf na pretekoch Okolo Kalifornie. Osamotený Peter Sagan (BOH) sa dokázal preštrikovať na výborné druhé miesto. Bronz získal Elia Viviani (SKY).

Parádna práca Quick – Stepu

Prvú etapu pretekov Okolo Kalifornie doslova opanovala stajňa Quick – Step Floors. Tá sa dostala do čela tri kilometre pred páskov v pätici. Takúto presilu nemal žiaden iný tím. Jeden z členov bol i Martin Velits (DQT). Celý tím však príkladne spolupracoval a pripravil Kittelovi (DQT) záver ako na podnose. Nemec si s touto situáciou poradil a udržal Sagana (BOH) na chrbte.

Slováci

Na pretekoch máme 5 našich jazdcov. Najlepšie skončil Peter Sagan (BOH) a to na druhom mieste. Martin Velits (DQT) obsadil 127. priečku. Erik Baška (BOH) skončil na 72. mieste, Michael Kolář (BOH) na 76. priečke a Juraj Sagan (BOH) na 115. mieste.

Momenty z 1. etapy:

Výsledky 1. etapy:

1.Marcel Kittel (Ger)EQS03:45:25
2.Peter Sagan (Svk)BOH
3.Elia Viviani (Ita)SKY
4.John Degenkolb (Ger)TFR
5.Jean-Pierre Drucker (Lux)BMC
6.Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)DDD
7.Jonas Van Genechten (Bel)Cofidis
8.Marko Kump (Slo)UAE
9.Wouter Wippert (Ned)CDT
10.Travis Mccabe (USA)UnitedHealthcare

Celkové poradie:

1.Marcel Kittel (Ger)DQT03:45:25
2.Peter Sagan (Svk)BOH00:00:04
3.Elia Viviani (Ita)SKY00:00:06
4.Floris Gerts (Ned)BMC00:00:09
5.John Degenkolb (Ger)TFR00:00:10
6.Jean-Pierre Drucker (Lux)BMC
7.Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)DDD
8.Jonas Van Genechten (Bel)Cofidis
9.Marko Kump (Slo)UAE
10.Wouter Wippert (Ned)CDT

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár