Okolo Kalifornie: V úniku dňa bol Juraj Sagan. Neskutočné divadlo na Mount Baldy ovládli mladíci

zdroj: twitter.com/WielerFlits

Zdieľaj článok:

Dnes nad ránom pokračovali preteky Okolo Kalifornie už svojou šiestou etapou, v ktorej sa malo rozhodnúť o celkovom víťazovi. Na programe bola kráľovská etapa na Mount Baldy. Začínalo sa v meste Ontario a finišovalo na spomínanom legendárnom stúpaní. Celkovo bolo pripravných iba 127 kilometrov, no o to náročnejších. Po desiatich kilometroch pretekania zaútočila osmička jazdcov. V skupine útočníkov bol i náš Juraj Sagan (BOH). Okrem neho tam boli Owain Doull (INS), Lennard Hofstede (TJB), Matteo Fabbro (ISN), Fabio Jakobsen (DQT), Bernhard Eisel (DDD), Michael Storer (SUN) a Mikkel Bjerg (Hagens Berman Axeon). Postupne si vypracovali náskok až 5 minút, no najtažšia pasáž etapy ešte len mala prísť.

Na značke 35 kilometrov do cieľa odpadla z úniku dvojica BjergSagan. Šestica na čele mala v tento moment náskok 4 minúty. Bjerg sa nakoniec dokázal dostať späť do skupiny, no náskok sa znižoval a šance sa zmenšovali. 11 kilometrov pred koncom bol odstup skupinky už len 20 sekúnd. Situáciu využil Max Schachman (BOH) a zaútočil z pelotónu. Po pár minútach bol v skupine na čele a virtuálnym lídrom pretekov. V hlavnej skupine okamžite prebrali oprate členovia tímu Education First a zvýšili tempo. Pri nájazde na strmšie pasáže sa Nemec osamostatnil a trielil smer Mount Baldy. V skupine favoritov bola už len približne dvadsiatka jazdcov a z toho štvorica tímu Education First. Túto prevahu odskákal Gianni Moscon (INS), ktorý nestačil tempu.

Záver

3 kilometre pred cieľom favoriti dohnali Schachmanna (BOH), no chýbal tam Van Garderen (EFD), ktorý si prežil krízu a celkové prvenstvo sa mu vzdialilo pred očami. Fantastický výkon podával jeho tímový kolega Higuita (EFD). Mladík z Kolumbie trvdo útočil a totálne rozsekal skupinku favoritov. 2 500 metrov pred cieľom bol na čele a doslova letel. Za ním sa snažila dvojka Pogačar (UAE) – Bennett (TJB) a strácali iba niekoľko desiatok metrov. 20-ročný Slovinec však neskutočne zabral a dotiahol sa na Kolumbíjčana. Pogačar (UAE) mal veľmi blízko k celkovému triumfu, ktorý napokon získal a ako bonus získal i svoju prvý Wolrd Tour triumf v etape. Druhý skončil Higiuta (EFD), ktorý nezváldol poslednú zákrutu. Tretí preťal pásku Bennett (TJB).

Záverečný dojazd

Profil:

 

Výsledky 6. etapy:

1. Tadej Pogačar (Slo) UAE 03:48:50
2. Sergio Higuita (Col) EFD
3. George Bennett (NZl) TJB 00:00:04
4. Richie Porte (Aus) TFR 00:00:09
5. Ricardo Zoidl (Aut) CCC 00:00:19
6. Kasper Asgreen (Den) DQT 00:00:21
7. Simon Špilak (Slo) ISN 00:00:24
8. Rohan Dennis (Aus) TBM 00:00:46
9. Robert Britton (Can) Rally UHC
10. Jesper Hansen (Den) Cofidis

Celkové poradie:

1. Tadej Pogačar (Slo) UAE 30:01:57
2. Sergio Higuita (Col) EFD 0:00:16
3. Kasper Asgreen (Den) DQT 0:00:19
4. George Bennett (NZl) TJB 0:00:28
5. Richie Porte (Aus) TFR 0:00:40
6. Simon Špilak (Slo) ISN 0:01:03
7. Jesper Hansen (Den) Cofidis 0:01:18
8. Felix Großschartner (Aut) BOH
9. Tejay Van Garderen (USA) EFD 0:01:22
10. Rohan Dennis (Aus) :bmt 0:01:23

Zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.