Okolo Kalifornie: World Tour tímy podcenili únik, Sagan pod pódiom

Okolo Kalifornie
Huffman

zdroj: twitter.com/AmgenTOC

Preteky Okolo Kalifornie majú za sebou štvrtú etapu. V nej videli diváci obrovské prekvapenie. Etapu ovládol jazdec z úniku. Tým bol Evan Huffman z Rally Cycling. Druhé miesto obsadil jeho tímový kolega Rob Britton. Všetko začalo už v úvode, kde sa vyformovala 5-členná skupinka. Jediným jazdcom z World Tour tímu bol Lennard Hofstede (:sun:). Toho doplnili štyria jazdci z kontinetálnych tímov. Pelotón začal pracovať 50 km pred cieľom a postupne znižoval náskok. Všetko vyzeralo v poriadku, no 10 km pred páskou mal únik stále niečo vyše dvoch minút a to už tak pohodlne pre hlavný balík nevyzeralo. Do čela sa predral tím Quick – Step a spolu s Borou ťahali. 5 km pred cieľom bol náskok niečo vyše minúty. Súboj Davida s Goliášom napokon vyhral únik a dvojica z Rally Cycling oslavovala obrovský úspech. Dojazd hlavného balíka ovládol Peter Sagan (BOH). Tourminátor skončil napokon na 6. mieste a upevnil si vedenie v bodovacej súťaži. Rafal Majka (BOH) si udržal vedenie v pretekoch.

Slováci

Na pretekoch Okolo Kalifornie máme celkom 5 našich jazdcov. Michael Kolář (BOH) na 64. mieste, Erik Baška (BOH) skončil na 117. priečke a Juraj Sagan (BOH) na 87. mieste. Martin Velits (:qst:) obsadil 121. priečku. V celkovom poradí je na tom najlepšie Peter Sagan (BOH) a to na 34. mieste.