Okolo Poľska: Hodeg získal víťazstvo v etape a obliekol si žltý dres

Okolo Poľska 2018

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Tretia etapa pretekov World Tour Okolo Poľska mala opäť rovinatý profil. Merala 140 km a cyklisti štartovali v meste Chorzów na futbalovom štadióne a finišovali v meste Zabrze.

V obidvoch doterajších etapách prehral dnešný víťaz Alvaro Hodeg (:qst:) s Pascalom Ackermannom (BOH). Všetko si dnes vynahradil a Kolumbijčan ovládol záverečný šprint pred Danielom McLayom (:efd:) a Andrém Greipelom (:lot:).

Doterajší držiteľ žltého dresu pre celkového lídra pretekov Ackermann sa dnes nedokozál dostať do súboja o prvé miesto. 24-ročný nemecký šampión si nenašiel správnu pozíciu a skončil až na 12. priečke. To sa nedá povedať o dnešnom víťazovi, 21-ročnému Hodegovi. Ten bol zavesený za svojím tímovým kolegom Mørkøvom (:qst:) a skvelú pozíciu naplno využil. Greipel a McLay dokázali zrýchliť príliš neskoro a Hodeg oslavoval už rekordné 53. víťazstvo tímu Quick-Step Floors v tejto sezóne.

Vďaka bonusovým sekundám sa Hodeg dostáva na prvé miesto v priebežnej celkovej klasifikácii, kde zosadil z prvého miesta Ackermanna. Všetko by sa však malo zmeniť v etape číslo štyri. Na rade je totiž prvá kopcovitá etapa s cieľom na krátkom stúpaní v lyžiarskom stredisku Szczyrk. K slovu sa dostanú výbušní vrchári a jazdci na celkové poradie.