Okolo Poľska: Kwiatkowski opäť nezastaviteľný

Okolo Poľska

zdroj: twitter.com/kwiato

Piata etapa pretekov Okolo Poľska mala zvlnený profil a obsahovala tri kategorizované stúpania. Tie zaviedli jazdcov do záverečného okruhu. Ten prešli jazdci trikrát a v závere ich čakalo stúpanie až do cieľa. Etapa mala 152 kilometrov a štartovala v obci známej soľnými baňamai, Wieliczke, a končila v meste Bielsko-Biala.

Napokon došlo k hromadnému špurtu do kopca. V tom sa nemýlil poľský šampión Michal Kwiatkowski (SKY) a v žltom drese pre celkového lídra dokázal získať aj druhé etapové víťazstvo. Na druhého Dylana Teunsa (BMC) má v celkovom poradí náskok 12 sekúnd. Belgičan dnes opäť nestačil na poľského cyklistu. Tretí skončil Enrico Battaglin (LOT). Dobrý výkon predviedol štvrtý Pascal Ackermann (BOH), ktorý po dvoch víťazných rovinatých etapách dokázal bojovať aj na kopci.

Zhandos Bizhigitov (AST), Mickael Delage (FDJ), Jenthe Biermans (ISN), Matias Le Turnier (Cofidis), Jan Tratnik (CCC), Alexander Porsev (Rusvelo) a Kamil Zielinski (Poľsko) vytvorili dnešný únik dňa. Pelotón ťahal tím Sky a nedovolil utečenom vytvoriť si väčší náskok. Na čele bojoval o vrchárske body líder tejto súťaže, Slovinec Jan Tratnik. Ten ovládol prémie druhej kategórie. Na najväčšom stúpaní dnešného dňa atakoval Zielinski a pelotón začal ťahať tím Mitchelton-Scott, ktorý pracoval pre Simona Yatesa (MTS). Tratnik však pokus Poliaka zlikvidoval a bral všetky body aj na kopci Przelecz-Przegibek. Slovinec má na sebe vrchársky dres s náskokom 36 bodov pred Rutkiewiczom (Poľsko).

Únik bol pohltený v predposlednom kole a čakalo sa na hromadný dojazd do stúpania, ktorého časti dosahovali aj 5 %. Pelotón viedol jazdec tímu Astana a za ním bol vláčik tímu Sky. 500 metrov pred cieľom vyštartoval Georg Preidler (FDJ), no bol dostihnutý. Hneď nato nastúpil Michal Kwiatkowski a za ním sa vydal Pascal Ackermann. Držal sa ich Teuns a v posledných metroch dokázal ešte zrýchliť Battaglin. Na Kwiatkowskeho dlhý šprut to ale nestačilo a domáci jazdec oslavoval na týchto pretekoch po druhýkrát v kariére.

Zajtra je na programe ďalšia kopcovitá etapa so záverečným stúpaním v Bukowine Tatrzańskej.

Záverečný špurt:

Profil 5. etapy:

zdroj: procyclingstats

Výsledky 5. etapy:

1.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY3:39:14
2.Dylan Teuns (Bel)BMC
3.Enrico Battaglin (Ita)LOT
4.Pascal Ackermann (Ger)BOH
5.Enrico Gasparotto (Ita)TBM
6.Simon Yates (GBr)MTS
7.Simone Consonni (Ita)UAE
8.Giacomo Nizzolo (Ita)TFR
9.Edvald Boasson Hagen (Nor)DDD
10.Jan Bakelants (Bel)ALM

Celkové poradie:

1.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY17:30:26
2.Dylan Teuns (Bel)BMC0:00:12
3.George Bennett (NZl)LOT0:00:20
4.Sergei Chernetski (Rus)AST0:00:24
5.Enrico Gasparotto (Ita)TBM0:00:27
6.Thibaut Pinot (Fra)FDJ
7.Sergio Henao (Col)SKY0:00:30
8.Dries Devenyns (Bel)DQT0:00:33
9.Simon Yates (GBr)MTS0:00:35
10.Gianluca Brambilla (Ita)TFR0:00:38

 

zdroj: cyclingnews.com

 

 

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár