Okolo Poľska: Kwiatkowski vyhral prvú horskú etapu

Okolo Poľska 2018

zdroj: twitter.com/kwiato

Dnes sa konala štvrtá etapa pretekov Okolo Poľska. Najdlhšia etapa merala 179 km, štartovala v Jaworznu a končila v lyžiarskom stredisku Szczyrk. Obsahovala štyri stúpania prvej kategórie a finišovalo sa na krátkom stúpaní.

Etapu vyhral domáci favorit Michal Kwiatkowski (SKY) po skvelej práci svojho tímu Sky. Druhý došiel obhajca minuloročného víťazstva Dylan Teuns (BMC). Poliak si etapový triumf zaistil po útoku v poslednej zatáčke. Tretí skončil George Bennett (LOT). Ten nestačil na čelnú dvojicu. Úradujúci poľský majster Kwiatkowski sa dostal do čela celkovej klasifikácie, pred Belgičanom Teunsom vedie o osem sekúnd.

Tím Sky v nasadil tvrdé tempo, po poslednom klasifikovanom kopci pohltil únik a pripravil výbornú pozíciu svojmu lídrovi. V samom závere ostal na pomoc iba Sergio Henao (SKY). Dobre si postrážil pokus Richarda Carapaza (MOV) alebo Enrica Gasparotta (TBM). 300 metrov pred cieľom zaútočil Teuns, na neho sa zavesil Kwiatkowski a počakl si na rozhodujúci atak. Poliak zaznamenal prvé víťazstvo z domácich pretekov.

Na čelo vrchárskej klasifikácie sa dostal jazdec domáceho celku CCC Sprandi Polkowice Slovinec Jan Tratnik. Ten sa zúčastnil úniku dňa a vytvoril si 16-bodový náskok pred druhým mužom horskej súťaže, Marekom Rutkiewiczom z poľského výberu. Šprintérsku súťaž vedie víťaz včerajšej etapy Alvaro Hodeg (DQT).

Dojazd:

Výsledky 4. etapy:

1.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY4:25:44
2.Dylan Teuns (Bel)BMC0:00:03
3.George Bennett (NZl)LOT
4.Sergei Chernetski (Rus)AST
5.Daniel Moreno (Spa)EFD
6.Thibaut Pinot (Fra)FDJ
7.Sam Oomen (Ned)SUN0:00:06
8.Enrico Gasparotto (Ita)TBM
9.Sergio Henao (Col)SKY
10.Davide Formolo (Ita)BOH

Celkové poradie:

1.Michal Kwiatkowski (Pol)SKY13:51:22
2.Dylan Teuns (Bel)BMC0:00:08
3.George Bennett (NZl)LOT0:00:10
4.Sergei Chernetski (Rus)AST0:00:14
5.Daniel Moreno (Spa)EFD
6.Thibaut Pinot (Fra)FDJ
7.Sam Oomen (Ned)SUN0:00:17
8.Enrico Gasparotto (Ita)TBM
9.Emanuel Buchmann (Ger)BOH
10.Fabio Aru (Ita)UAE

 

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár