Okolo Poľska: Mezgec prekvapil všetkých

Okolo Poľska 2019

zdroj: twitter.com/Tour_de_Pologne

Druhá etapa pretekov Okolo Poľska mala 152,7 km a končila v Katoviciach po prevažne rovinatej trase. Išlo o druhú šprintérsku príležitosť. Na začiatku sa odtrhli Charles Planet (Novo Nordisk) a Pawel Franczak (Poľsko), ktorí vytvorili únik dňa.

Prvý menovaný Francúz si prišiel po ďalšie body do vrchárskej súťaže a ostáva v líderskom drese. 18 km pred koncom sa cesta dvojice ukončila, pre Planeta úspešne. Šprintérske celky BORA – hansgrohe, UAE-Team Emirates alebo Deceuninck – Quick Step predtým pracovali a veľký náskok utečencov zmazali. Išlo sa po troch 20-kilometrových okruhoch v sliezskej metropole, ktoré obsahovali množstvo zatáčok, ktoré sa často zúžili.

V poslednom kole tak nikomu nedával šancu nemecký tím Bora, ktorý napríklad s Maciejom Bodnarom (BOH) držal dobré pozície pre Pascala Ackermanna (BOH). Za nimi boli sformovaná borci z Dimension Data, ktorí pracovali pre Marka Cavendisha (DDD).

6 km pred koncom sa objavil zaujímavý ťah Bory, keď Cesare Benedetti (BOH) sa na krátku chvíľu vzdialil od pelotónu, to donútilo pracovať Dimension Data a aj Deceuninck – Quick Step pre Fabia Jakobsena (DQT). V posledných kilometroch pracoval aj Petr Vakoč (DQT), ktorý sa vrátil po vážnom zranení na pôdu, kde presne pred piatimi rokmi získal svoj prvý profi triumf.

Potom za to dlhé kilometre ťahal Benedetti, ktorý má k Poľsku blízky vzťah. Svoju prácu opustil až 3 km pred koncom. Po ňom už diktoval tempo tím Quick Step, ktorý previedol pelotón cez poslednú dôležitú zákrutu. V predposlednom kilometri sa to zhustilo na čele, potom balík natiahol Bob Jungels (DQT), za ním bola stajňa Trek-Segafredo.

Záver

Posledný kilometer bol do mierneho klesania. Po Jungelsovi mali najlepšiu pozíciu borci z Treku, za ním sa držala dvojica z UAE. Na nič potom nečakal Fernando Gavíria (UAE), ktorý začal šprintovať ako prvý a z veľkej diaľky.

Etapu ale napokon vyhral Luka Mezgec (MTS), ktorý sa chytil kolesa Kolumbijčana. Najprv sa musel posunúť z pozícií v druhej desiatke, aby si našiel správneho muža. 150 metrov pred koncom sa od neho odtrhol a dostal sa na prvú pozíciu a už nikoho pred seba nepustil. Druhý skončil Fernando Gavíria (UAE).

Pascal Ackermann (BOH) vyštartoval spoza Rüdigera Seliga (BOH), no to už bol Slovinec pred ním a tomu sa podarilo udržať si rýchlosť. Nemecký víťaz včerajšej etapy skončil tretí.

31-ročný jazdec predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov v šprinte v kariére a získal svoje 18. víťazstvo. Na úrovni World Tour bodoval naposledy v roku 2014 na Giro d’Italia.

Celkové poradie:

Vďaka tretiemu miestu a bonusovým sekundám po prvej víťaznej etape ostáva na čele Pascal Ackermann. Nemec má náskok dvoch sekúnd pre Fernandon Gavíriom (UAE), ktorý opäť bral druhú priečku v šprinte. Príležitosť rýchlych mužov príde aj zajtra.

Záznam šprintu:

Profil 2. etapy Okolo Poľska:

zdroj: tourdepologne.pl

Výsledky 2. etapy Okolo Poľska:

1.Luka Mezgec (Slo)MTS3:32:42
2.Fernando Gavíria (Col)UAE
3.Pascal Ackermann (Ger)BOH
4.Danny Van Poppel (Ned)TJB
5.Marc Sarreau (Fra)FDJ
6.Max Walscheid (Ger)SUN
7.Sacha Modolo (Ita)EFD
8.Clément Venturini (Fra)ALM
9.Matej Mohorič (Slo)TBM
10.Enzo Wouters (Bel)LTS

Celkové poradie: 

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH6:30:26
2.Fernando Gaviria (Col)UAE00:02
3.Luka Mezgec (Slo)MTS00:04
4.Fabio Jakobsen (Ned)DQT00:10
5.Ben Swift (GBr)INS00:12
6.Matej Mohoric (Slo)TBM00:13
7.Quentin Jauregui (Fra)ALM00:14
8.Danny Van Poppel (Ned)TJB
9.Mas Walscheid (Ger)SUN
10.Sacha Modolo (Ita)EFD

Zdroj: tdp.infocity.pl

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár