Okolo Poľska: V chaotickom šprinte si Ackermann pripísal ďalšie víťazstvo

Okolo Poľska 2018

zdroj: twitter.com/OuestFrance

Druhá etapa pretekov Okolo Poľska mala 156 km a viedla z mesta Tarnowskie Gory do hlavného mesta Sliezskeho vojvodstva, Katovíc.

Do úniku dňa sa dostali Jan Bakelants (ALM), Jenthe Biermans (ISN), Jevgenij Šalunov (Gazprom), Adam Stachowiak (Poľsko) a Kamil Gradek (CCC). ktorý je aj po konci etapy na čele vrchárskej súťaže. Pelotón videol tím BORA – hansgrohe, ktorý pracoval pre víťaza včerajšej etapy Pascala Ackermanna (BOH). Záujem prejavil aj tím Lotto – Soudal so šprintérom Andrém Greipelom (LOT), ktorý sa včera do boja o prvé miesto nedostal. V posledných kilometroch sa čelo zjednotilo a čakalo sa na hromadnú koncovku. Jazdci tímu BORA opäť príliš skoro opustili Ackermanna, ten si hľadal pozíciu opäť na kolesách svojich protivníkov. Pred posledným kilometrom zaútočil Slovinec Jan Tratnik  (CCC) a vpredu sa to začalo deliť. Na Tratnika sa zavesil Michael Mørkøv (DQT) a snažil sa tento útok neutralizovať. Dánsky majster to robil pre tímového kolegu Alvara Hodega (DQT). Šťastie chceli vyskúšať aj viacerí jazdci z poľského národného tímu a vznikla tak dosť neprehľadná situácia.

Útočníci stavili na dlhý špurt, no zozadu sa pomedzi pomalších jazdcov dostal nemecký šampión Pascal Ackermann a v samom závere predviedol veľké zrýchlenie a ovládol aj druhú etapu. Včerajšie druhé miesto zopakoval Hodeg (DQT). Tretí skončil Giacomo Nizzolo (TFR). Šprintéri na prvých miestach sa museli dobre zorientovať, to však neurobili faovoriti ako Bouhani (Cofidis), Trentin (MTS) alebo Greipel. Tí skončili až v druhej desiatke.

Ackermann aj zajtra bude nosiť dres pre celkového lídra. 24-ročný Nemec vedie aj v bodovacej súťaži. Celkovo druhý je Hodeg a tretí je vďaka účasti v úniku a bonusovým sekundám Jenthe Biermans.

Zajtra je na programe ďalšia rovinatá etapa s koncovkou v Zabrze.

Záverečný šprint:

Výsledky 2. etapy:

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH3:16:39
2.Alvaro Hodeg (Col)DQT
3.Giacomo Nizzolo (Ita)TFR
4.Luka Mezgec (Slo)MTS
5.Simone Consonni (Ita)UAE
6.Niccolo Bonifazio (Ita)TBM
7.Marc Sarreau (Fra)FDJ
8.Mike Teunissen (Ned)SUN
9.Clement Venturini (FraALM
10.Kamil Zielinski (Pol)Poľsko

Celkové poradie:

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH6:15:30
2.Alvaro Hodeg (Col)DQT0:00:08
3.Jenthe Biermans (Bel)ISN0:00:11
4.Giacomo Nizzolo (Ita)TFR0:00:16
5.Matteo Trentin (Ita)MTS
6.Jan Bakelants (Bel)ALM
7.Alessandro De Marchi (Ita)BMC0:00:17
8.Michal Paluta (Pol)CCC Sprandi Polkowice0:00:18
9.Stephane Rossetto (Fra)Cofidis, Solutions Credits 0:00:19
10.Simone Consonni (Ita)UAE0:00:20

zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár