Okolo Romandie: V prológu bol najrýchlejší Matthews

Okolo Romandie 2018

zdroj: twitter.com/steephill

Švajčiarske preteky Okolo Romandie sa začali krátkou časovkou. Tú vyhral Austrálčan Michael Matthews (:sun:). Ten preletel po 4-kilometrovej trati v čase 5 minút a 33 sekúnd. Trasa obsahovala aj pasáže s dlažobnými kockami. O jednu sekundu zaostal Tom Bohli (:bmc:), ktorý dlhý čas bol na priebežnej líderskej pozícii. Rovnaky čas zajazdil aj čerstvý víťaz Okolo Baskicka, Primož Roglič (:lot:). Slovinec patril medzi hlavných favoritov pred začiatkom etapy.

Nádejou tímu Sky bol Geraint Thomas (:sky:). Brit sa umiestnil na šiestej priečke a zaostal o päť sekúnd. Obhajca minuloročného prvenstva Richie Porte (:bmc:) skončil mimo prvej desiatky. So stratou štrnástich sekúnd sa posunul na osemnáste miesto.

Zajtrajšia etapa vedie z mesta, v ktorom sa konala dnešná časovka, Fibourgu, a končí v Délemonte. Má 166 kilometrov a obsahuje štyri klasifikované stúpania. Kvôli vrchárskemu profilu sa môžu chyby z dnešnej časovky ešte napraviť. Je však pravdepodobné, že by Matthews mohol udržať svoj líderský dres aj zajtra.