Okolo Romandie: V prológu bol najrýchlejší Matthews

Okolo Romandie 2018

zdroj: twitter.com/steephill

Zdieľaj článok:

Švajčiarske preteky Okolo Romandie sa začali krátkou časovkou. Tú vyhral Austrálčan Michael Matthews (SUN). Ten preletel po 4-kilometrovej trati v čase 5 minút a 33 sekúnd. Trasa obsahovala aj pasáže s dlažobnými kockami. O jednu sekundu zaostal Tom Bohli (BMC), ktorý dlhý čas bol na priebežnej líderskej pozícii. Rovnaky čas zajazdil aj čerstvý víťaz Okolo Baskicka, Primož Roglič (LOT). Slovinec patril medzi hlavných favoritov pred začiatkom etapy.

Nádejou tímu Sky bol Geraint Thomas (SKY). Brit sa umiestnil na šiestej priečke a zaostal o päť sekúnd. Obhajca minuloročného prvenstva Richie Porte (BMC) skončil mimo prvej desiatky. So stratou štrnástich sekúnd sa posunul na osemnáste miesto.

Zajtrajšia etapa vedie z mesta, v ktorom sa konala dnešná časovka, Fibourgu, a končí v Délemonte. Má 166 kilometrov a obsahuje štyri klasifikované stúpania. Kvôli vrchárskemu profilu sa môžu chyby z dnešnej časovky ešte napraviť. Je však pravdepodobné, že by Matthews mohol udržať svoj líderský dres aj zajtra.