Okolo Švajčiarska: Sagan perfektne zvládol záver a vyhral tretiu etapu. Žltý dres je jeho

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Dnes sa konala tretia etapa pretekov Okolo Švajčiarska. Tá mala prevažne rovinatý charakter a víťazom sa mal stať jeden zo šprintérov na štarte. Išlo sa medzi mestami Flamatt a Murten. Posledných 30 km tvorila rovinka, cyklisti prešli okruhom okolo jazera Gruyère vo frankofónnej časti krajiny. V poslednom kilometri sa nachádzal krátky vydláždený kopček, na ktorom bol cieľ.  Cyklisti strávili v sedle 162,3 kilometra.

Posledných 100 metrov:

Do úniku sa dostali Willie Smit (ISN), Bert-Jan Lindeman (TJB), Simon Pellaud (Švajčiarska reprezentácia) a Ryan Anderson (Rally UHC). Tí si po 30 km vytvorili náskok štyroch minút na pelotón. Ten viedol tím Deceuninck – Quick Step, ktorý chránil žltý dres Kaspera Asgreena (DQT). Z úsilia chcel ťažiť šprintérsky líder tímu Elia Viviani (DQT). Neskôr sa výrazne pridal aj tím Bora – hansgrohe, keďže Peter Sagan (BOH) patril medzi najväčších favoritov na triumf. V posledných 25 km náskok utečencov spadol na hodnotu 1:15.

foto: twitter.com/TeamIneos

V poslednej dvadsiatke kilometrov bol Sagan na chvoste pelotónu kvôli defektu zadného kolesa. Technické problémy sa ale zjavne vyriešili a slovenský šampión sa zaradil do vláčiku svojho tímu.

Ako posledný z úniku odolával domáci jazdec Pellaud. 26-ročný borec dnes ovládol dvojicu horských prémií. Pozíciu krajana Imfoha (Švajčiarska reprezentácia) ale neohrozil. Jeho dnešná cesta sa pre neho skončila na méte 6 km do konca. Na špici sa začali formovať šprintérske vlaky jednotlivých tímov, Bora dnes pôsobila veľmi dobre a pre svojho lídra robila v posledných minútach maximum.

V hre boli CCC, Trek s Johnom Degenkolbom (TFR), Sunweb s Michaelom Matthewsom (SUN) alebo celok UAE Alexandra Kristoffa (UAE). Bora a Quick Step suverénne udržovali svojich rýchlikov v hre.

Záver

Sagan sa držal na kolese Vivianiho. Počas posledných 300 metrov bol na čele Jasper Stuyven (TFR). Pred zdvihnutím cesty však Slovák náramne zrýchlil, vytvoril si náskok niekoľkých metrov a udržal to až na pásku. Druhý skončil Viviani. Tretí došiel Degenkolb, ktorému to tím zlým postavením neuľahčil. Nemcovi miesto na kolese Stuyvena zobral dnešný víťaz a od jazdca Treku vyrazil v poslednej zákrute.

Celkové poradie

29-ročný Sagan získal svoju 17. etapu na pretekoch Okolo Švajčiarska. Posúva sa vďaka bonifikačným sekundám v cieli na čelo celkového poradia. Na Asgreena pred etapou nestrácal ani sekundu a stačilo mu iba finišovať v prvej trojke. Teraz má na neho výhodu desiatich sekúnd.

Dán však má šancu udržať dres aj v ťažších etapách, je na výhodnom druhom mieste. 24-ročný talent si zajtra oblečie farby pre najlepšieho mladého jazdca.

Sagan sa po siedmom a druhom mieste v posledných dňoch oblieka do čierneho dresu pre lídra bodovacej súťaže. V nej má náskok desiatich bodov na Rohana Dennisa (TBM).

Video koncovky:

Profil:

Profil 3. etapy Okolo Švajčiarska

Výsledky 3. etapy:

1.Peter Sagan (Svk)BOH3:39:25
2.Elia Viviani (Ita)DQT
3.John Degenkolb (Ger)TFR
4.Ivan Garcia Cortina (Spa)TBM
5.Ben Swift (GBr)INS
6.Michael Matthews (Aus)SUN
7.Reinardt Janse Van Rensburg (RSA)DDD
8.Fabian Lienhard (Swi)Švajčiarsko
9.Thomas Boudat (Fra)Total Direct Energie
10. Daniel Hoelgaard (Nor)FDJ

Celkové poradie:

1.Peter Sagan (Svk)DQT7:51:31
2.Kasper Asgreen (Den)BOH0:00:10
3.Rohan Dennis (Aus)TBM0:00:11
4.Michael Matthews (GBr)SUN
5.Lawson Craddock (USA)EFD0:00:16
6.Stefan Kung (Sui)FDJ0:00:20
7.Matteo Trentin (Ita)MTS0:00:27
8.Geraint Thomas (GBr)INS0:00:28
9.Luis León Sanchez (Spa)INS0:00:29
10.Winner Anacona (Col)DQT

Zdroj: tourdesuisse.ch

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár