Okolo Turecka: Álvaro Hodeg sa konečne dočkal, využil skvelú prácu Richezeho

Okolo Turecka 2018

zdroj: twitter.com/pasiociclismo

Zdieľaj článok:

Dnes bola na programe piata etapa pretekov World Tour Okolo Turecka. Po včerajšej horskej odbočke sa k slovu opäť dostali šprintéri. Pre nich bola rovinatá etapa dlhá 137,3 kilometra výbornou príležitosťou. Na trase sa nachádzalo iba jedno stúpanie a to približne 50 km po štarte. Nasledovala dlhá rovina do mesta Manisa na západe Turecka. Na začiatku sa vytvoril únik pozostávajúci z piatich jazdcov. Šprintérske celky im však nedarovali mnoho priestoru. Na šprintérskej prémii si body pripísal Onur Balkan (Turecká reprezentácia) a udržal sa na čele súťaže o biely dres pre najaktívnejšieho jazdca. Tento turecký jazdec vydržal na osamotený na čele až po métu 5 kilometrov do cieľa. Tri kilometre pred páskou spadol Matteo Pelucchi (BOH) a favorizovaný Sam Bennett (BOH) priešiel o svojho hlavného šprintérskeho pomocníka. Aj napriek tomu boli Bora – hansgrohe s Quick-Step Floors najaktívnejšími celkami na čele. V modrých dresoch výborne pracovali Zdeněk Štybar (DQT) a Maximiliano Richeze (DQT) pre lídra José Álvara Hodega (DQT). V závere sa išlo riskantne, každý si hľadal dobrú polohu. Argentínčan a víťaz prvej etapy Richeze skvelo našiel správne miesto a počkal si na to, kedy sa ocitne na otvorenom vzduchu. Za ním sa pohodlne až do posledných stovák metrov držal Kolumbijčan Hodeg a začal šprintovať z výhodnej pozície.  Za ním nasledoval John Degenkolb (TFR), ktorý bojoval iba o druhé miesto s Nathanom Haasom (ISN). Ír Sam Bennett dnes špurtoval na štvrtom mieste.

22-ročný Hodeg tak ovládol etapu. Ide o jeho piate víťazstvo v profesionálnej kariére. Všetky prišli v tejto sezóne, ktorá je pre neho prvá medzi profesionálmi. V tomto úspešnom roku si pripísal triumfy na Handzame Classic a po jednej etape vyhral na Okolo Katalánska, Okolo Nemecka a Okolo Poľska. Pre jeho tím Quick-Step Floors získal víťazstvo, ktoré je už 71. v sezóne.

Na čele celkovej klasifikácie sa nič nezmenilo. V modrom drese sa stále nachádza Alexey Lutsenko (AST). Nathan Haas si vďaka kvalitnému šprintu pripísal cenné bonusové sekundy v cieli a posunul sa na druhé miesto. Obhajca titulu Talian Diego Ulissi (UAE) sa prepadol na tretiu priečku.

Dojazd:

Profil:

zdroj: procyclingstats

Výsledky 5. etapy

1. Alvaro Jose Hodeg (Col) DQT 3:15:12
2. John Degenkolb (Ger) TFR
3. Nathan Haas (Aus) ISN
4. Sam Benett (Irl) BOH
5. Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise 0:00:02
6. Edward Theuns (Bel) SUN
7. Szymon Sajnok (Pol) CCC Sprandi Polkowice
8. Maximiliano Richeze (Arg) DQT
9. Alexander Porsev (Rus) Gazprom-Rus Velo
10. Simone Consonni (Ita) UAE

Celkové poradie:

1. Alexey Lutsenko (Kaz) AST 18:49:42
2. Nathan Haas (Aus) ISN 0:00:04
3. Diego Ulissi (Ita) UAE
4. Eduard Prades (Spa) Euskadi – Murias 0:00:06
5. Fabio Felline (Ita) TFR 0:00:09
6. Ruben Guerreiro (Por) TFR 0:00:10
7. Delio Fernández (Spa) Delko Marseille Provence KTM
8. Matteo Fabbro (Ita) ISN
9. Mauro Finetto (Ita) Delko Marseille Provence KTM
10. Nicolas Roche (Irl) BMC

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.