Okolo Turecka: Caleb Ewan najsilnejší v šprinte do kopca

Okolo Turecka 2019

zdroj: twitter.com/cyclingweekly

Štvrtá etapa závodu Okolo Turecka merala 194,3 kilometra a mala prevažne až mierne zvlnený profil. Záver v meste Bursa tvoril nenáročný kopec dlhý 2,7 kilometra s priemerným sklonom 4,25%. Na začiatku sa vytvoril päťčlenný únik, no bol dostihnutý favorizovanými World Tour tímami ešte pred stúpaním.

Najdlhšie odolávali De Rossi (Delko Marseille Provence) a Barrenetxea (Euskadi Basque Country – Murias). Ich dostihnutiu 12 km pred cieľom predchádzali vzájomné útoky a rozpor, ku koncu sa dohodli a snažili sa spolupracovať. Pelotón už dávnejšie viedli tímy Bora – hansgrohe, Dimension Data, Deceuninck-Quick Step a Lotto Soudal.

Na kopci sa dobre na špici ukazovala aj nová akvizícia Bory, Shane Archbold (BOH). V predposlednom kilometri potom útočil Mauro Finetto (Delko Marseille Provence), no po iných nástupoch protivníkov neuspel. Zriedený pelotón tak prišiel do cieľa pokope a rozhodlo sa v šprinte do kopca. Nachádzali sa tam aj šprintéri do rovín, ktorí majú v nohách najväčšiu dynamiku.

Na záver útoky chytal Felix Großschartner (BOH). V dobrej pozícii sa tak nachádzal Sam Bennett (BOH), priebežne vedúci pretekár však nemal dostatok síl na víťazstvo. Tých najviac ukázal Caleb Ewan (LTS), ktorý sa držal na kolese Íra. Austrálčan Ewan sa odpichol od Bennetta a v posledných 50 metroch predbehol aj Lobata (Nippo Vini Fantini Faizanè), ktorý dnes vyskúšal dlhý útok. Španiel Juan Jose Lobato napokon skončil druhý. Bennett získal tretie miesto.

Dnešný víťaz v druhej etape v Turecku spadol, dnes už vieme, že to nebolo nič vážne. Caleb Ewan získal druhé víťazstvo v novom drese. Na UAE Tour ovládol jednú z etáp, tiež s kopcovitým záverom. 24-ročný Austrálčan sa zatiaľ nevyznamenal v hromadnom rovinatom dojazde, našiel sa v takomto type finišu. Po cieli si ľahol na zem a ešte istý čas musel predýchať víťazstvo, ktoré ho stálo veľké množstvo síl. Jeho sezóna u nového zamestnávateľa však smeruje na Giro d’Italia a Tour de France, kde si bude chcieť správne načasovať formu a byť víťazný aj v rovinatých špurtoch.

Stratu dnes zaznamenal najmladší jazdec vo WorldTour Remco Evenepoel (DQT). Ten spadol v jednej zo zákrut vedúcej na pásku.

28-ročný Bennett sa udžral v modrom drese pre priebežného lídra. Zajtra je na programe jediná etapa pre vrchárov, v ktorej sa rozhodne o celkovom víťazovi.

Video šprintu:

Profil:

zdroj: tourofturkey.org.tr

Výsledky 4. etapy:

1.Caleb Ewan (Aus)LTS5:21:38
2.Juan Jose Lobato (Spa)Nippo-Vini Fantini
3.Sam Bennett (Irl)BOH
4.Simon Consonni (Ita)UAE
5.Fabio Jakobsen (Ned)DQT
6.Juan Sebastian Molano Benevides (Col)UAE
7.Jon Aberasturi Izafa (Spa)Caja Rural-Seguros RGA
8.Enrique Sanze Unzue (Spa)Euskadi Basque Country-Murias
9.Giovanni Lonardi (Ita)Nippo-Vini Fantini
10.Gonzaolo Serrano Rodriguez (Spa)Caja Rural-Seguros RGA

Celkové poradie:

1.Sam Bennett (Irl)BOH16:25:42
2.Felix Großschartner (Aut)BOH0:00:24
3.Jhonatan Restrepo (Col)Manzana Postbon0:00:26
4.Jan Polanc (Slo)UAE0:00:30
5.Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa)Caja Rural-Seguros RGA
6.Valerio Conti (Ita)UAE
7.Edgar Pinto (Por)W52 / FC Porto0:00:33
8.Mauro Finetto (Ita)Delko Marseille Provence0:00:34
9.Merhawi Kudus (Eri)AST0:00:38
10.Onur Balkan (Tur)Turecko
Zdroj: cyclingnews 
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár