Okolo Turecka: Sam Bennett sa nezľakol ani záverečného stúpania

Okolo Turecka 2019

Druhá etapa pretekov Okolo Turecka mala 183,3 kilometra, finišovalo sa v meste Eceabat. Záver tvoril kopec dlhý 3 kilometre s priemerným sklonom okolo 4 percent.

Únik dňa vytvorili Mauricio Moreira (Caja Rural – Seguros RGA), Lucas De Rossi (Delko Marseille Provence), Liam Bertazzo (Neri Sottoli – Selle Italia – KTM), Emerson Oronte (Rally UHC Cycling), Thimo Willems (Sport Vlaanderen – Baloise), Ricardo Mestre (FC Porto) a Halil Doğan (Turecko). Jazdci tímu Bora – hansgrohe nasadil slabšie tempo, keďže nikto z vedúcej šestice nepredstavoval hrozbu pre celkové poradie.

Po kontrole Tureckej reprezentácie prišli na rad aj celky Lotto Soudal a UAE-Team Emirates. V strede etapy spadol šprintér Lotta Caleb Ewan (:lts:), no Austrálčan dostal lekársku pomoc a dostal sa naspäť do balíku, o etapu však nebojoval. Na kopci nestíhali viacerí šprintéri, mimo bol aj Fabio Jakobsen (:qst:).

Dobrú prácu na stúpaní ukázal aj najmladší jazdec vo WorldTour pelotóne Remco Evenepoel (:qst:). Potom sa útočilo, no náskok si vytvoril až Lukas Pöstelberger (BOH). Sólo pokus rakúskeho majstra nevydržal do konca, pelotón vzadu nasadil tvrdé tempo. V samom závere zrýchlil Sam Bennett (BOH) a jednoznačne ovládol aj druhú etapu. Druhý skončil jeho tímový kolega Felix Großschartner (BOH). Tretí došiel Kolumbijčan Jhonatan Restrepo (Manzana Postobon).

Sam Bennett sa udržal v modrom drese pre lídra pretekov. Írsky víťaz bol jediným šprintérom, ktorý odolal až do koncového boja o víťazstvo a predviedol veľmi silný a nechytateľný nástup. Jeho tímový kolega Großschartner z Rakúska si pripravil dobrú pozíciu pre boj o celkový triumf.

28-ročný Bennett pridal už 9. víťazstvo na týchto pretekoch v posledných troch sezónach. V tej súčasnej má na konte šesť víťazstiev. Jeho výborná forma však nič nemení na rozhodnutí tímu ohľadom jeho účasti na Giro d’Italia. Na predbežnú súpisku sa dlhšie plánoval Nemec Ackermann (BOH), no ten zatiaľ neukázal takú kondíciu, v akej sa nachádza jeho írsky súper o šprintérsky post. Vlani vyhral Bennet na Gire až tri etapy v silnej konkurencii Eliu Vivianiho. Na taliansku Grand Tour však zrejme nepôjde.

Video z finišu:

Profil:

zdroj: tourofturkey.org.tr

Výsledky 2. etapy:

1.Sam Bennett (Irl)BOH4:11:48
2.Felix Großschartner (Aut)BOH
3.Jhonatan Restrepo Valencia (Col)Manzana Postobon
4.Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa)Caja Rural-Seguros RGA
5.Jan Polanc (Slo):uae:
6.Mauro Finetto (Ita)Delko Marseille Provence KTM
7.Valerio Conti (Ita):uae:
8.Edgar Pinto (Por)W52-FC Porto0:00:02
9.Sebastian Schönberger (Aut)Neri Sottoli–Selle Italia–KTM0:00:04
10.Cyril Barthe (Fra)Euskadi Basque Country-Murias

Celkové poradie:

1.Sam Bennett (Irl)BOH3:32:24
2.Felix Großschartner (Aut)BOH0:00:14
3.Jhonatan Restrepo (Col)Manzana Postbon0:00:16
4.Jan Polanc (Slo):uae:0:00:20
5.Valerio Conti (Ita):uae:
6.Mauro Finetto (Ita)Delko Marseille Provence
7.Gonzalo Serrano (Spa)Caja Rural – Seguros RGA
8.Edgar Pinto (Por)W52 / FC Porto0:00:23
9.Christophe Noppe (Bel)Sport Vlaanderen – Baloise0:00:24
10.Cyril Barthe (Fra)Euskadi Basque Country – Murias
Zdroj: cyclingnews 
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár