Omloop Het Nieuwsblad Elite: Prvá klasika sezóny so Saganom a Kolářom

zdroj: twitter.com/petosagan

Zdieľaj článok:

Už o pár dní je na programe prvá jarná klasika sezóny. Zároveň je to prvý európsky podnik v kalendári World Tour. Oficiálne stránky klasiky Omloop Het Nieuwsblad Elite zverejnili listinu jazdcov. Na tomto zozname nechýba ani slovenské zastúpenie. Vo farbách Bory – Hansgrohe nastúpia Peter Sagan a Michael Kolář. Do Belgicka posiela veľmi silnú zostavu tím Quick – Step. Na súpiske sú Tom Boonen, Phillippe Gilbert, Niki Terpstra či Zdeněk Štybar. Konkurovať bude určite Greg Van Avermaet (BMC), vo skvelej forme jazdiaci Alexander Kristoff (KAT) či Sep Vanmarcke (CDT).

Výsledky z minulého roka

1. Greg Van Avermaet (Bel) 4:54:12
2. Peter Sagan (Svk)
3. Tiesj Benoot (Bel)
4. Luke Rowe (GBr)
5. Alexis Gougeard (Fra) 0:00:05

Predbežný zoznam jazdcov

BMC Racing
# Jazdec
1 Greg Van Avermaet (Bel)
2 Martin Elmiger (Swi)
3 Floris Gerts (Ned)
4 Stefan Küng (Swi)
5 Daniel Oss (Ita)
6 Michael Schar (Swi)
7 Jean-Pierre Drucker (Lux)
8 Francisco Ventoso (Spa)
Bora-Hansgrohe
# Jazdec
11 Peter Sagan (Svk)
12 Marcus Burghardt (Ger)
13 Michal Kolář (Svk)
14 Christoph Pfingsten (Ger)
15 Lukas Pöstlberger (Aut)
16 Maciej Bodnar (Pol)
17 Aleksejs Saramotins (Lat)
18 Andreas Schillinger (Ger)
Quick-Step Floors
# Jazdec
21 Tom Boonen (Bel)
22 Phillippe Gilbert (Bel)
23 Iljo Keisse (Bel)
24 Yves Lampaert (Bel)
25 Zdenek Stybar (Cze)
26 Niki Terpstra (Ned)
27 Matteo Trentin (Ita)
28 Julien Vermote (Bel)
Lotto – Soudal
# Jazdec
31 Tiesj Benoot (Bel)
32 Jasper De Buyst (Bel)
33 Jens Debusschere (Bel)
34 Frederik Frison (Bel)
35 Nikolas Maes (Bel)
36 Jurgen Roelandts (Bel)
37 James Shaw (GBr)
38 Jelle Wallays (Bel)
Cannondale-Drapac Pro Cycling Team
# Jazdec
41 Sep Vanmarcke (Bel)
42 Tom Van Asbroeck (Bel)
43 Sebastian Langeveld (Ned)
44 Taylor Phinney (USA)
45 Thomas Scully (NZl)
46 Patrick Bevin (NZl)
47 Dylan Van Baarle (Ned)
48 Kristijan Koren (Slo)
Astana Pro Team
# Jazdec
51 Laurens De Vreese (Bel)
52 Matti Breschel (Den)
53 Oscar Gatto (Ita)
54 Andriy Grivko (Ukr)
55 Arman Kamyshev (Kaz)
56 Truls Korsaeth (Nor)
57 Ruslan Tleubayev (Kaz)
58 Michael Valgren Andersen (Den)
Bahrain Merida Pro Cycling Team
# Jazdec
61 Niccolo Bonifazio (Ita)
62 Borut Bozic (Slo)
63 Ivan Garcia Cortina (Esp)
64 Chun Kai Feng (Tpe)
65 Heinrich Haussler (Aus)
66 Ion Insausti (Spa)
67 David Per (Slo)
68 Luka Pibernik (Slo)
FDJ
# Jazdec
71 Arnaud Demare (Fra)
72 Marc Fournier (Fra)
73 Jacopo Guarnieri (Ita)
74 Daniel Hoelgaard (Nor)
75 Ignatas Konovalovas (Ltu)
76 Matthieu Ladagnous (Fra)
77 Olivier Le Gac (Fra)
78 Marc Sarreau (Fra)
Orica – Scott
# Jazdec
81 Jens Keukeleire (Bel)
82 Luke Durbridge (Aus)
83 Alexander Edmondson (Aus)
84 Mathew Hayman (Aus)
85 Christopher Juul Jensen (Den)
86 Sam Bewley (NZl)
87 Magnus Cort Nielsen (Den)
88 Svein Tuft (Can)
Team Katusha – Alpecin
# Jazdec
91 Jenthe Biermans (Bel)
92 Baptiste Planckaert (Bel)
93 Reto Hollenstein (Swi)
94 Alexander Kristoff (Nor)
95 Viacheslav Kuznetsov (Rus)
96 Tony Martin (Ger)
97 Michael Morkov (Den)
98 Sven Erik Bystrøm (Nor)
Team Lotto NL – Jumbo
# Jazdec
101 Lars Boom (Ned)
102 Gijs Van Hoecke (Bel)
103 Dylan Groenewegen (Ned)
104 Thomas Leezer (Ned)
105 Timo Roosen (Ned)
106 Bram Tankink (Ned)
107 Jos Van Emden (Ned)
108 Twan Castelijns (Ned)
Team Sunweb
# Jazdec
111 Roy Curvers (Ned)
112 Bert De Backer (Bel)
113 Ramon Sinkeldam (Ned)
114 Tom Stamsnijder (Ned)
115 Mike Teunissen (Ned)
116 Zico Waeytens (Bel)
117 Max Walscheid (Ger)
Trek-Segafredo
# Jazdec
121 Edward Theuns (Bel)
122 Jasper Stuyven (Bel)
123 Markel Irizar (Spa)
124 Giacomo Nizzolo (Ita)
125 Gregory Rast (Swi)
126 Fabio Felline (Ita)
127 Matthias Brändle (Aut)
128 Boy van Poppel (Ned)
Team Sky
# Jazdec
131 Tao Geoghegan Hart (GBr)
132 Christian Knees (Ger)
133 Gianni Moscon (Ita)
134 Salvatore Puccio (Ita)
135 Luke Rowe (GBr)
136 Ian Stannard (GBr)
137 Danny Van Poppel (Ned)
138 Lukasz Wisniowski (Pol)
AG2R – La Mondiale
# Jazdec
141 Stijn Vandenbergh (Bel)
142 Oliver Naesen (Bel)
143 Julien Duval (Fra)
144 Alexis Gougeard (Fra)
145 Hugo Houle (Can)
146 Quentin Jauregui (Fra)
147 Gediminas Bagdonas (Ltu)
148 Nico Denz (Ger)
Sport Vlaanderen-Baloise
# Jazdec
151 Amaury Capiot (Bel)
152 Maxime Farazijn (Bel)
153 Edward Planckaert (Bel)
154 Jarl Salomein (Bel)
155 Thomas Sprengers (Bel)
156 Stijn Steels (Bel)
157 Preben Van Hecke (Bel)
158 Bert Van Lerberghe (Bel)
Wanty – Groupe Gobert
# Jazdec
161 Simone Antonini (Ita)
162 Frederik Backaert (Bel)
163 Wesley Kreder (Ned)
164 Yoann Offredo (Fra)
165 Guillaume Van Keirsbulck (Bel)
166 Kevin Van Melsen (Bel)
167 Pieter Vanspeybrouck (Bel)
168 Frederik Veuchelen (Bel)
WB Veranclassic Aqua Protect
# Jazdec
171 Ludwig De Winter (Bel)
172 Jimmy Duquennoy (Bel)
173 Kevyn Ista (Bel)
174 Alex Kirsch (Lux)
175 Lawrence Naesen (Bel)
176 Olivier Pardini (Bel)
177 Lukas Spengler (Swi)
178 Maxime Vantomme (Bel)
Veranda’s Willems-Crelan
# Jazdec
181 Gaetan Bille (Bel)
182 Sander Cordeel (Bel)
183 Dries De Bondt (Bel)
184 Stijn Devolder (Bel)
185 Huub Duijn (Ned)
186 Timothy Dupont (Bel)
187 Michael Goolaerts (Bel)
188 Aidis Kruopis (Ltu)
Roompot – Nederlandse Loterij
# Jazdec
191 Jesper Asselman (Ned)
192 Berden De Vries (Ned)
193 Pim Ligthart (Ned)
194 Jens Mouris (Ned)
195 Taco van der Hoorn (Ned)
196 Sjoerd van Ginneken (Ned)
197 Brian van Goethem (Ned)
198 Coen Vermeltfoort (Ned)
Fortuneo – Vital Concept
# Jazdec
201 Franck Bonnamour (Fra)
202 Erwann Corbel (Fra)
203 Maxime Daniel (Fra)
204 Benoit Jarrier (Fra)
205 Daniel Mclay (GBr)
206 Pierre Luc Perichon (Fra)
207 Florian Vachon (Fra)
208 Boris Vallee (Bel)
Direct Energie Cycling Team
# Jazdec
211 Ryan Anderson (Can)
212 Thomas Boudat (Fra)
213 Romain Cardis (Fra)
214 Sylvain Chavanel (Fra)
215 Bryan Coquard (Fra)
216 Antoine Duchesne (Can)
217 Julien Morice (Fra)
218 Adrien Petit (Fra)
Cofidis, Solutions Crédits
# Jazdec
221 Dimitri Claeys (Bel)
222 Hugo Hofstetter (Fra)
223 Christophe Laporte (Fra)
224 Cyril Lemoine (Fra)
225 Florian Senechal (Fra)
226 Anthony Turgis (Fra)
227 Jimmy Turgis (Fra)
228 Kenneth Vanbilsen (Bel)
Israel Cycling Academy
# Jazdec
231 Guillaume Boivin (Can)
232 Zakkari Dempster (Aus)
233 Benjamin Perry (Can)
234 Mihkel Räim (Est)
235 Hamish Schreurs (NZl)
236 Dennis Van Winden (Ned)
237 Tyler Williams (USA)
238 Aviv Yehezkel (Isr)
Aqua Blue Sport
Jazdec
241 Adam Blythe (GBr)
242 Matthew Brammeier (Irl)
243 Conor Dunne (Irl)
244 Andrew Fenn (GBr)
245 Aaron Gate (NZl)
246 Lasse Norman Hansen (Den)
247 Leigh Howard (Aus)
248 Peter Koning (Ned)




zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.