Paríž – Nice: Prelomový úspech pre Simona Yatesa v časovke

Paríž - Nice 2019

zdroj: twitter.com/CiclismoInter

Zdieľaj článok:

Dnes mali preteky Paríž – Nice na programe individuálnu časovku dlhú 25,5 kilometra. Išlo sa po okolí mesta Barbentane na juhovýchode Francúzska. Profil piatej etapy obsahoval i kilometrový kopec v strede trasy, tá sa zakončila mierným stúpaním v posledných stovkách metroch.

Časovku vyhral s časom 30 minút a 26 sekúnd Simon Yates (MTS). Pre víťaza Vuelty ide o vôbec prvé vítazstvo v individuálnej časovke, ktorá posledné roky nepatrila medzi jeho najsilnejšie dicisplíny. Tento úspech iba potvrdil, že 26-ročný Brit sa boji proti chronometru výraznejšie venoval aj v tréningu. V máji si bude chcieť obliecť ružový dres na pretekoch Giro d’Italia, ktorých profil je poznačený výživnými časovkárskymi kilometrami.

Pre Yatesa je zisk celkového víťazstva na Paríž – Nice stratené, keďže minútové straty bral v prvých hektických veterných etapách. Trojnásobný držiteľ etapového vavrínu z francúzskych pretekov sa v GC nachádza na 61. pozícii s priepastnou stratou 18:11 na držiteľa žltého dresu.

Ten si aj po časovke udržal Michal Kwiatkowski (SKY), ktorý dnes skončil na treťom mieste. Na Yatesa stratil 11 sekúnd. Druhý najrýchlejší čas dosiahol Nemec Nils Politt (KAT), ktorý mal manko siedmich sekúnd. Poliak Kwiatkowski vedie generálnu klasifikáciu o 19 sekúnd pred svojím tímovým kolegom Eganom Bernalom (SKY). Kolumbijčan dnes dosiahol šiestu priečku, v cieli bol o 15 sekúnd pomalší ako dnešný víťaz.

Favorizovaný Bob Jungels (DQT) skončil na 11. priečke, pomerne dobrú časovku zajazdil Luis León Sánchez (AST) a udržal sa na celkovej tretej pozícii. Výrazné zlepšenie v časovke zaznamenal aj Yatesov kolega Esteban Cháves (MTS), ktorý skončil na 14. priečke medzi menami ako Wilco Keldermann (SUN) či Edvald Boasson Hagen (DDD), ktorí patria medzi tých lepších jazdcov v tejto individuálnej disciplíne.