Porte získal titul australský cyklista roku

Tasmánský cyklista Richie Porte byl vyhlášen  „Cyklistou roku Austrálie pro rok 2020“. Šestatřicetiletý borec týmu INEOS Grenadiers se stal teprve druhým cyklistou Australského svazu, který skončil na stupních vítězů na Tour de France. Prvním byl Caleb Evan, australský spurter s korejskými kořeny. Loni Richie Porte závodil za celek Trek-Segafredo.

Je to poprvé, co šestatřicetiletý jezdec získal nejvyšší australské cyklistické ocenění známé jako „Oppy“, ale není to žádným překvapením. „Pro mě je to obrovské privilegium a čest,“ řekl Richie Porte, který obdržel 64. medaili sira Huberta Oppermana (toto ocenění přebírá automaticky australský Cyklista roku).

Richie Porte se na loňské Tour de France umístil „až“ na pátém místě, ale v roce 2020 vystoupil na pódium ve svém desátém vystoupení na Grand Tour poté, co ve etapě předvedl výbornou časovku. To ho posunulo o jedno rozhodující místo celkově na třetí místo. Porte, který v té době závodil za Trek-Segafredo, zahájil letošní sezónu také vítězstvím na domácí půdě při Tour Down Under a již v nových barvách INEOSu.

Cyklistka celku BikeExchange Grace Brownová získala ocenění Žena silniční cyklistiky Austrálie roku 2020 poté, co se umístila na druhém místě v ženském závodě WorldTour Liege-Bastogne-Liege a krátce poté získala své první evropské vítězství na Brabantse Pijl. Osmadvacetiletá cyklistka se umístila také na pátém místě v časovce na mistrovství světa v silniční cyklistice UCI 2020.