Porte zruinoval francúzske nádeje

Paríž - Nice

Austrálčan Richie Porte (SKY) sa stal víťazom preteku Paríž – Nice, keď opanoval dnešnú 9,6 km dlhú časovku. Doterajší líder Francúz Gallopin (LTS) stratil v celkovom hondotení 63 sekúnd na lídra a prišiel tak o šancu stať sa prvým Francúzom od roku 1997, ktorý by vyhral „preteky k slnku“. V celkovom hodnotení ostal na druhom mieste Poliak Kwiatkowski (EQS) a za ním sa o tretie miesto podelili dvaja jazdci a to Slovinec Simon Spilak (KAT) svetový šampión z roku 2013 Rui Costa (LAM).  Zelené tričko si na svoje konto pripísal Michael Matthews zo stajne Orica Greenedge. Bodkovaný dres, určený pre najlepšieho vrchára podujatia získal Thomas de Gent (LTS). Biele tričko pre najlepšieho jazdca do 25 rokov vyhral Kwiatkovski, s takmer dvojminútovým náskokom. V poradí tímov jednoznačne dominoval tím SKY, ktorý mal v preteku jednotlivcov dvoch jazdcov v prvej päťke.