Preview: Dnes čakáme v akcii Sagana

Tour de France

zdroj: twitter.com/letour

Dnes je na programe 14. etapa Tour de France. Svojim profilom sľubuje „trošku“ kľudu po nedávnom chaose na Mont Ventoux. Štartujeme v 35-tisícovom mestečku Montélimar, ktoré patrí do depártmentu Drôme. Dnes budeme finišovať v Villars-les-Dombes Parc des Oiseaux.

V dnešnom profile etapy je celkom jasné ako to dopadne. Hromadný finiš je veľmi pravdepodobná variatnta. Stajne ako Etixx, Lotto Soudal, Dimension Data a v neposlednom rade Tinkoff budú pracovať v prospech svojich šprintérov. Hladný po úspechu musí byť André Greipel (:lts:), ten ešte nevyhral žiadnu etapu. V skvelej forme jazdiaci Mark Cavendish (:ddd:). Ten si určite brúsi zuby na 4. výhru v tomto ročníku. Marcel Kitell (:eqs:) sa bude spoliehať na prácu svojho vláčiku. V neposlednej rade je tu líder bodovacej súťaže – Peter Sagan (:tcs:). Počítať musíme aj s Bryanom Coquardom z Direct Energie.

Profil etapy:

 

profil

Mapa:

 

mapa

Posledný kilometer:

 

last_km

 

Dnešná etapa začína o 12:00. Plánovaný dojazd je približne o 17:00. Živé vysielanie si môžete naladiť od 14:10 na staniciach Eurosport, ČT sport a RTVS.

 

zdroj: letour.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár