Preview: Dnes to bude ako na hojdačke

Tour de France
Zdieľaj článok:

Dnes je na programe 15. etapa Tour de France. Čaká nás 160 kilometrov. Svojim profilom sľubuje poriadnu zábavu, pretože kopec strieda kopec. Dnes sa tešíme na 6 horských prémií a na jednu šprintérsku. Začíname v mestečku Bourg-en-Bresse, ktoré patrí do depártmentu Ain a má niečo málo cez 40 tisíc obyvateľov. Finišujeme v horskej dedinke Culoz, ktorá má približne 3 tisíc obyvateľov. Zaujímavosťou Culozu je, že sa tu narodil Henry Dunant, držiteľ Nobelovej ceny. Bol jedným zo zakladateľov organizácie Červený kríž.

V dnešnom profile etapy je celkom jasné, že bude veľa kandidátov na triumf. Etapa vyslovene nahráva únikom a jazdcom, ktorí zvládajú ostré zjazdy. Dnes ich poriadne preveria i stúpania. V pláne je i jedna Horse kategória, ktorá je na vrchole Grand Colombieru. Dnes sa možno rozhodne i držiteľovi bodkovaného dresu. V predu môžeme očakávať Rafala Majku (TNK) a Thomasa De Gendta (LTS). V boji o zelený dres nečakáme žiadne drámy. Pravdepodobne body na šprintérskej prémii zoberú jazdci v úniku.

Profil etapy:

profil

 

Mapa:

mapa

 

Posledný kilometer:

last

 

 

Dnešná etapa začína o 12:55. Plánovaný dojazd je približne o 17:25. Živé vysielanie si môžete naladiť od 14:10 na staniciach Eurosport, ČT sport a RTVS.

 

zdroj: letour.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.