Scheldeprijs: Kittel päťnásobným šampiónom, Sagan dnes robil domestika

Kittel

zdroj: twitter.com/quickstepteam

Dnes sa konala predposledná klasika v rámci jarných klasikárskych týždňov. Dnes sa šli obľúbené preteky Marcela Kittela (DQT) – Scheldeprijs, ktoré patria do nižšej kategórie. Ten mal pred dnešným štartom na konte už 4 vavríny. Nemec svoje konto rozšíril a pripísal si dnes ďalšie prvenstvo na pretekoch. Všetko sa rozhodovalo v hromadnom dojazde. Parádnnu prácu predviedol Matteo Trentin (DQT), ktorý tímému kolegovi pripravil šprint ako na podnose. Na druhé miesto s odstupom dosiahol Elia Viviani (SKY). Bronz získal Nacer Bouhanni z Cofidisu. Na pretekoch sa predstavil i náš Peter Sagan (BOH). Ten ale plnil rolu domestika a rozbiehal záverečné kilometre, no tesne pred koncom odstúpil a bezpečne tak pokračuje príprava na Paríž – Roubaix. Slovenské farby hájili i Erik Baška (BOH) a Michael Kolář (BOH). Prvý menovaý skončil na 65. priečke. Michael dokončil na 89. pozícii.

Rozhodujúci moment

Najdôležitejší moment prišiel už 4 kilometre pred cieľom, keď jazdec tímu Sunweb neovládol svoj bicykel a svojim pádom spustil reťazovú reakciu. Na zemi ostalo niekoľko desiatok jazdcov a veľa ostalo za pádom. Na čele sa tak utvorila asi 30-členná skupina, kde boli hlavní adepti na titul ako Kittel, Viviani či Bouhanni.

Posledné belgické preteky pre legendu

Už pred začiatkom sezóny oznámila belgická legenda Tom Boonen (DQT) koniec kariéry po pretekoch Paríž – Roubaix. Túto legendárnu klasiku ovládol celkom 4-krát. 36-ročný Belgičan sa dnes lúčil s domácimi fanúšikmi a po dojazde bol stredobodom pozornosti novinárov. Dnes rodák z Molu obsadil 43. miesto a o týždeň ho uvidíme naposledy obliecť elitný dres World Tour tímu.

Najdôležitejšie momenty

Výsledky

1. Marcel Kittel (Ger) DQT 06:23:45
2. Elia Viviani (Ita) SKY
3. Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis
4. Jurgen Roelandts (Bel) LTS
5. Pascal Ackermann (Ger) BOH
6. Rudy Barbier (Fra) ALM
7. Sebastian Langeveld (Ned) CDT
8. Marc Sarreau (Fra) FDJ
9. Ramon Sinkeldam (Ned) SUN
10. Jonas Van Genechten (Bel) Cofidis
zdroj: cyclingnews.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár