Schwalbe Classic: Prvý zárez na pažbe pre Ewana

Caleb Ewan

zdroj: twitter.com/tourdownunder

Dnes odštartovali preteky Tour Down Under tradičnou klasikou „Schwalbe Classic“. Tá merala iba 51 kilometrov a bola v centre mesta Adelaide. Víťazom sa stal domáci miláčik Caleb Ewan (LTS). Ten sa dnes nerozpakoval a suverénne porazil konkurentov. Výborne anticipoval nástup Kristoffera Halvorsena (EFD) a napokon porazil súperov o parník. Druhé miesto obsadil Elia Viviani (COF), ktorý tak zaknihoval viac než solídny debut v nových farbách. Naopak Sam Bennett (DQT) svoj debut nezvládol. Ír nestihol ani poriadne zašprintovať a už bola konkurencia v cieli.

Počasie dnes bolo náročné, bolo mokro a odnieslo si to niekoľko jazdcov pádom. Konštantnou hrozbou dnes bol Manuele Boaro (AST). Talian bol aktívny a v úniku, no hromadný dojazd dnes bol dnes nevyhnutný. Víťaz po etape povedal:

„Minulá sezóna bola úspešná a tak som cítil tlak. Obvykle mám nejaké tie etapy za sebou a až potom prídem na Tour Down Under. Tento rok je to pre mňa premiéra a veľmi úspešná. Cítim sa veľmi dobre, tím odviedol skvelé prácu, najmä Roger (Kluge). Za to im ďakujem. „

Posledný okruh:

Profil:

Výsledky Schwalbe Classic:

1.Caleb Ewan (Aus)LTS1:04:29
2.Elia Viviani (Ita)COF
3.Simone Consonni (Ita)COF
4.Japser Philipsen (Bel)UAE
5.Kristoffer Halvorsen (Nor)EFD
6.Alberto Dainese (Ita)SUN
7.Michael Mørkøv (Den)DQT
8.Sam Welsford (Aus)Australia
9.Christopher Lawless (GBr)INS
10.Giacomo Nizzolo (Ita)NTT
  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár