Thomas uštval Sagana i Štybara

E3 Harelbeke

zdroj: twitter.com/teamsky

Zdieľaj článok:

Geraint Thomas (SKY) vyhral ďalšiu nádhernú belgickú klasiku E3 Harelbeke. Svoj sólo únik dokonal 4 km pred cieľom, keď sa dokázal zbaviť Zdeňka Štybara (EQS) a Petra Sagana (TCS). Kým český cyklista dorazil napokon na druhom mieste, tak nášmu jazdcovi ostali oči pre plač a v závere ho predstihol i pelotón. Tretie miesto nakoniec „urval“ v záverečnom špurte pelotónu Matteo Trentin, ktorý tak podtrhol úspech stajne Etixx – Quick – Step.

Začiatok preteku sa presunul z centra mesta na okraj k futbalovému štadiónu Forestier, pretože prebiehali konštrukčné práce v centre mesta. Najvačšie meno, ktoré napokon neštartovalo bolo Filippo Pozzato (LAM), ktorý mal horúčku a problémy s tráviacim traktom. Zaujímavosťou bolo aj výváženie vlastnej hmotnosti pivom a to pre minuloročného víťaza Petra Sagana.

Na 40. kilometri prišla prvá havária, v ktorej figurovali mená ako Cancellara (TFR), Jonh Degenkolb (TGA) a Lars Boom (AST), no všetci boli späť na bicykli čo nevidieť. Potom nasledoval v celku kľudný prieheh preteku až kým, sa trio jazdcov neutrhlo pred kopcom Oude Kwaremont na hranici cca 41 km pred cieľom. Navzdory snahe tímu BMC pracovala trojica výborne a udržiavala si minútový náskok pred prenasledovateľmi. Geraint Thomas sa rozhodol zaútočiť, pretože si neveril v prítomnosti Sagana a nerád by bol, aby sa rozhodovalo v záverečnom špurte. Brit sa však vďaka svojím tempárskym schopnostiam dokázal odpútať a udržať svoju sólo jazdu až do konca a zaslúžene ovládol E3 Harelbeke.

Celkové poradie:

1. Geraint Thomas SKY 5 h 15′ 00“
2. Zdeněk Štybar EQS 00′ 25“
3. Matteo Trentin EQS 00′ 38“
4. Alexander Kristoff KAT 00′ 00“
5. Sep Vanmarcke LOT 00′ 00“
6. Matti Breschel TCS 00′ 00“
7. Jurgen Roelandts LTS 00′ 00“
8. Jack Bauer TCG 00′ 00“
9. Jens Keukeleire OGE 00′ 00“
10. Daniel OSS BMC 00′ 00“

Záverečné kilometre:

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.