Tirreno – Adriatico: Alaphilippe nedal znova nikomu šancu, Sagan oddychoval

zdroj: twitter.com/deceuninck_qst

Zdieľaj článok:

Preteky Tirreno – Adriatico dnes mali na programe druhú etapu, po včerajšej časovke dnes na pelotón čakalo 195 kilometrov. Začiatok bol v prímorskom mestečku Camaiore, koniec bol v Pomarance. Prvý výrazný atak prišiel po desiatich kilometroch pretekania. V skupine bola pätica jazdcov – Markel Irizar (TFR), Natnael Berhane (Cofidis), Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Mirco Maestri (Bardiani-CSF) a Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia). Na značke 60 km bol ich náskok necelé 4 minúty. Po ďalších 60 kilometroch prišla konečne aktivita z hlavného balíka. Do čela pelotónu naskočili Jumbo-Visma a Mitchelton-Scott, po desiatich kilometroch sa pridal i tím Sunweb.

Táto aktivita priblížila únik na jednu minútu. 30 kilometrov pred cieľom prišla správa o odstúpení Gianniho Moscona (SKY). Oficiálna informácia hovorila o odstúpeni kvôli chorobe. 20 kilometrov pred koncom mal technické problémy Peter Sagan (BOH), ktoré ho zdržali a tak sa zvesil nohy a šetril sily na zajtra. Spolu s ním tam bol i Rafal Majka (BOH), ktorý na tom nebol dobre po včerajšom páde. 13 kilometrov pred páskou bol únik zlikvidovaný a v hlavnom balík sa začalo taktizovať.

Záver

Prvý atak prišiel od Daniela Ossa (BOH). 6 kilometrov pred cieľom nastúpil a odskočil, no o kilometer bol späť v hlavnom balíku. O niečo neskôr zavelila do útoku Astana a roztrhala čelo. Všetko najlepšie využil Primož Roglič (TJB), ktorý zapol motor a odskočil. Doplnili ho i ďalší jazdci, ktorí nespolupracovali a spomalili ho. Kilometer pred dojazdom tak stále bola pokope veľká skupina favoritov. Slovinec to skúsil ešte raz, no znova neuspel. Všetko sa rozhodlo v záverečnom špurte do stúpania. Kto iný ako Julian Alaphilippe (DQT) ukázal súperom chrbát. Francúz si parádne počkal, takticky sa neunáhlil a nedal nikomu šancu.

Celkové poradie

Do čela pretekov sa po dnešku dostáva Adam Yates (MTS), ktorý dnes obsadil piate miesto.

Výsledky 2. etapy:

1. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 4:48:09
2. Greg Van Avermaet (Bel) CCC
3. Alberto Bettiol (Ita) EFD
4. Tiesj Benoot (Bel) LTS
5. Adam Yates (GBr) MTS
6. Valerio Conti (Ita) UAE
7. Primož Roglič (Slo) TJB
8. Wout Poels (Ned) SKY
9. Jakob Fuglsang (Den) AST
10. Tim Wellens (Bel) LTS

Celkové poradie:

1. Adam Yates (GBr) MTS 5:10:34
2. Brent Bookwalter (USA) MTS
3. Primož Roglič (Slo) TJB 0:00:07
4. Laurens de Plus (Bel) TJB
5. Soeren Kragh Andersen (Den) SUN 0:00:22
6. Tom Dumoulin (Ned) SUN
7. Sam Oomen (Ned) SUN
8. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 0:00:27
9. Kasper Asgreen (Den) DQT 0:00:37
10. Wout Poels (Ned) SKY 0:00:47
Zdroj: cyclingnews.com
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.