Tirreno – Adriatico: Fantastický Sagan zabojuje o celkové prvenstvo

zdroj: twitter.com/tirrenadriatico

Záver dnešnej etapy mal takmer identický priebeh ako nedávne preteky Strade Bianche. Trojica jazdcov si to rozdala o víťazstvo. V spomínanej trojke však chýbal Cancellara, toho nahradil Belgičan Van Avermaet. Zvyšné obsadenie (Sagan, Štybar) ostalo totožné. Nájazd do záverečnej rovinky najlepšie zvládli Belgičan a náš cyklista, no v posledných metroch Saganovi došli sily a etapu ovládol Greg Van Avermaet (:bmc:). Peter Sagan (:tcs:) obsadil druhé miesto a tretí skončil Zdeněk Štybar (:eqs:).

V celkovom hodnotení vedie Van Avermaet. 26-ročný Slovák sa posunul na výborné 3. miesto. Na vedúceho pretekára stráca i ba 8 sekúnd. V bodovacej súťaži má náš cyklista už 14-bodový náskok.

Peter na svojom facebookovom profile prezradil:

„Dnes mal celý môj tím veľa práce. Som spokojný s mojou jazdou na rýchlostnej prémii – urobili sme to dobre. Etixx-Quick Step sa tiež snažili nám pomôcť – oni odviedli na špici veľa práce a tiež Michael Kwiatkowski dobre spolupracoval. V závere, keď už skupina bola za nami, musel som začať špurtovať a urobil som všetko čo bolo v mojich silách. Ešte raz ďakujem, môjmu tímu.“

Zajtra je na programe posledná etapa. Bude to časovka na 10,5 km. V nej sa rozhodne o celkovom víťazovi. Svoje šance bude mať i Peter Sagan, keďže manko na lídra pretekov nie je vysoké.