Tirreno – Adriatico: Kwiatkowski sa po časovke stal celkovým víťazom

Tirreno - Adriatico 2018

zdroj: twitter.com/kwiato/

Zdieľaj článok:

Poslednou etapou na talianskych pretekoch Tirreno – Adriatico bola individuálna časovka. Trasa mala rovinatý profil a dlhá bola 10,5 kilometrov. Ťažkú úlohu mal pred sebou Michal Kwiatkowski (SKY), ktorý bol pred začiatkom etapy na prvom mieste v celkovej klasifikácii. V meste San Benedetto del Tronto pršalo, čo sľubovalo zaujímavý priebeh.

Nie je prekvapením, že časovku vyhral jeden z hlavných favoritov. Dnes sa tešil Austrálčan Rohan Dennis (BMC), ktorý s časom 11:14 nedal konkurencii šancu. Druhý skončil Jos van Emden (LOT). Holanďan zaostal iba o 4 sekundy. Ďalšie 4 sekundy stratil Jonathan Castroviejo (SKY).

Michal Kwiatkowski obsadil 12. priečku so stratou 20 sekúnd na Dennisa. Rovnaký čas zajazdil aj Chris Froome (SKY), ktorý celkovo skončil na 34. mieste.

Keďže druhý muž generálnej klasifikácie, Damiano Caruso (BMC), nezajadzil najlepšiu časovku, 53. ročník Tirrena – Adrtiatica vyhral Kwiatkowski. Tretiu pozícíiu obsadil ďalší muž zo stajne Sky, Geraint Thomas (SKY).

Bodovaciu súťaž ovládol Jacopo Mosca z tímu  Wilier Triestina – Selle Italia. Talian vyhral s náskokom 3 bodov pred Petrom Saganom (BOH). Slovák v časovke skončil na 69. mieste so stratou jednej minúty. V „pretekoch dvoch morí“ si odniesol tri druhé miesta. V dvoch prípadoch prehral s Marcelom Kittelom (KAT).

Najbližšie sa Sagan predstaví na prvom monumente sezóny, Milano – Sanremo. Majster sveta bude opäť patriť k hlavným favoritom na víťazstvo.