Tirreno – Adriatico: Kwiatkowski sa po časovke stal celkovým víťazom

zdroj: twitter.com/kwiato/

Poslednou etapou na talianskych pretekoch Tirreno – Adriatico bola individuálna časovka. Trasa mala rovinatý profil a dlhá bola 10,5 kilometrov. Ťažkú úlohu mal pred sebou Michal Kwiatkowski (:sky:), ktorý bol pred začiatkom etapy na prvom mieste v celkovej klasifikácii. V meste San Benedetto del Tronto pršalo, čo sľubovalo zaujímavý priebeh.

Nie je prekvapením, že časovku vyhral jeden z hlavných favoritov. Dnes sa tešil Austrálčan Rohan Dennis (:bmc:), ktorý s časom 11:14 nedal konkurencii šancu. Druhý skončil Jos van Emden (:lot:). Holanďan zaostal iba o 4 sekundy. Ďalšie 4 sekundy stratil Jonathan Castroviejo (:sky:).

Michal Kwiatkowski obsadil 12. priečku so stratou 20 sekúnd na Dennisa. Rovnaký čas zajazdil aj Chris Froome (:sky:), ktorý celkovo skončil na 34. mieste.

Keďže druhý muž generálnej klasifikácie, Damiano Caruso (:bmc:), nezajadzil najlepšiu časovku, 53. ročník Tirrena – Adrtiatica vyhral Kwiatkowski. Tretiu pozícíiu obsadil ďalší muž zo stajne Sky, Geraint Thomas (:sky:).

Bodovaciu súťaž ovládol Jacopo Mosca z tímu  Wilier Triestina – Selle Italia. Talian vyhral s náskokom 3 bodov pred Petrom Saganom (BOH). Slovák v časovke skončil na 69. mieste so stratou jednej minúty. V „pretekoch dvoch morí“ si odniesol tri druhé miesta. V dvoch prípadoch prehral s Marcelom Kittelom (:kat:).

Najbližšie sa Sagan predstaví na prvom monumente sezóny, Milano – Sanremo. Majster sveta bude opäť patriť k hlavným favoritom na víťazstvo.