Tirreno – Adriatico: Mitchelton-Scott vyhral úvodnú časovku, dvojica z BORA – hansgrohe spadla po kolízii s chodcom

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Dnes sa začali etapové preteky Tirreno – Adriatico. Štarovalo sa tradične na pobreží Tyrrhenského mora tímovou časovkou v meste Lido di Camaiore. Tá mala dĺžku 21,5 kilometra a rovinatý profil.

Na chodca doplatili Rafal Majka a Oscar Gatto z Bora – hansgrohe

Počas časovky pršalo a cesty boli mokré, no to nebola jediná hrozba pre jazdcov. Formácii tímu Bora – hansgrohe s Petrom Saganom (BOH) vošiel do cesty chodec. Síce sa prví muži vo vlaku dokázali vyhnúť tomuto nešťastníkovi, Poliak Rafal Majka (BOH) do neho narazil a pádu sa nevyhla ani nová akvizícia tímu Oscar Gatto (BOH). Tí sa síce pozberali zo zeme a pokračovali samostatne, no neboli schopní sa vrátiť späť k tímovým kolegom.

Najrýchlejší bol Mitchelton-Scott

Časovku ovládol austrálsky tím Mitchelton-Scott (MTS) v zložení: Adam Yates, Alex Edmondson, Brent Bookwalter, Luke Durbridge, Michael Hepburn, Chrisopher Juul-Jensen Damien Howson. Tí sa dostali do cieľa v pätici, to však stačilo na klasifikáciu, keďže sa meria čas štvrtého člena na páske. S trasou si poradili v čase 22 minút a 35 sekúnd. Ku koncu skoro opäť doplatili na neopatrnú chodkyňu, tentokrát sa však nič vážne nestalo. Do modrého dresu sa oblečie 27-ročný Michael Hepburn z Austrálie. Líder tímu pre celkové poradie Adam Yates (MTS) tak má najlepšiu východiskovú pozíciu spomedzi všetkých favoritov.

Druhý najrýchlejší čas dosiahla holandská zostava Jumbo-Visma (TJB) s Primožom Rogličom alebo Tonym Martinom. Na víťaza stratili sedem sekúnd. Ďalších 15 chýbali celku Sunweb s lídrom Tomom Dumoulinom. Títo vrchári tímov na nižších pódiových umiestneniach budú mocť prehoroviť do GC aj v individuálnej časovke, ktorá nepatrí medzi Yatesove najsilnejšie disciplíny.

Úradujúci majstri sveta v tímovej časovke Deceuninck-Quick Step (DQT) obsadili štvrtú priečku s mankom 37 sekúnd na víťaza. Lídrom beligckého tímu je nedávny víťaz Strade Bianche Julian Alaphilippe (DQT). Favorizovaný Team Sky (SKY) bral až piatu priečku. Na celkové poradie tu jazdia Geraint Thomas, Wout Poels či Gianni Moscon.

Peter Sagan s tímom na 19. mieste

Tím Bora-hansgrohe doplatil na početnú nevýhodu po pádoch Majku a Gatta a v cieli stratil minútu a 57 sekúnd. Sagan (BOH) v predošlých dňoch bojoval s črevnou chrípkou. Slovák by chcel na „Pretekoch dvoch morí“ získať nejaký etapový triumf, uvidíme, ako na tom bude po zdravotnej stránke.

Profil:

Zdroj: procyclingstats

Výsledky 1.etapy

1.Mitchelton-ScottMTS00:22:25
2.Team Jumbo-VismaTJB00:00:07
3.Team SunwebSUN00:00:22
4.Deceuninck-Quick StepDQT00:00:37
5.Team SkySKY00:00:47
6.Lotto SoudalLTS00:00:54
7.EF Education FirstEFD00:00:56
8.Groupama – FDJFDJ00:00:58
9.Israel Cycling AcademyICA00:01:05
10.Bahrain MeridaTBM00:01:10

Zdroj: cyclingnews

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár