Tirreno – Adriatico: Quintana zvládol časovku, Sagan vypustil i vďaka neohľaduplnosti psíčkara

Quintana

zdroj: twitter.com/tirrenadriatico

Preteky Tirreno – Adriatico majú za sebou poslednú – 7. etapu. Dnešné predpoklady sa naplnili a o víťazovi bolo rozhodnuté už pred časovkou. Skvelý výkon podal Rohan Dennis (:bmc:), ktorý zdolal trať v čase 11:18 a nenašiel premožiteľa. Vďaka tomuto výsledku sa posunul v celkovom poradí na striebornú pozíciu a obehol tak Pinota (FDJ), ktorý tak o 9 sekúnd udržal bronz pred Primožom Rogličom (:lot:). Druhé miesto v boji s chronometrom získal výborným výkonom Jos Van Emden (:lot:). Bronz berie Michael Hepburn (:ors:). Celkový víťaz pretekov – Nairo Quintana (MOV) dnes stratil na víťaza etapy 51 sekúnd, no jeho náskok mu bohate stačil. Nie veľmi vtipný moment sa prihodil Petrovi Saganovi (BOH). Tomu v 60-kilometrovej rýchlosti vošiel do cesty neohľaduplný psíčkar, ktorý prechádzal cez priechod pre chodcov ako by sa nechumelilo. Náš reprezentant však duchaprítomne situáciu zachránil a oblúkom mimo cestu sa vyhol pádu. Následkom incidentu bolo, že Sagan zvyšnú časť časovky už nešiel na sto percent. I napriek tomu Sagan skončil v celkovom hodnotení v prvej pädesiatke. Bodovaciu súťaž na pretekoch vyhral rodák zo Žiliny. Súťaž jazdcov do 25 rokov ovládol Bob Jungels (:qst:). Najlepším vrchárom sa stal Davide Ballerini z Androni Giocattoli.