Tirreno – Adriatico: V hromadnom špurte si to rozdali Sagan, Viviani a Gavíria

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Zdieľaj článok:

Preteky Tirreno – Adriatico dnes mali na programe tretiu etapu, ktorá bola zároveň i najdlhšia v tohtoročnej edícii. Začiatok bol v mestečku Pomarance, kde včera finišovala druhá etapa. Koniec bol v strede Talianska, v meste Foligno. Profil napovedal hromadný dojazd, no svoje určite chcel povedať i únik. Po pár kilometroch pretekania odskočila šestica jazdcov. Sexteto bolo v zložení Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Natnael Berhane (Cofidis), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF) a Alexander Cataford (Israel Cycling Academy). Na značke 100 km mali náskok 4 minúty, no pelotón tento náskok veľmi dobre kontroloval.

Medzičasom prišli správy o odstúpení dvojice jazdcov. Tomasz Marczyński (LTS) a Damiano Caruso (BMT) už ďalej nepokračovali v pretekoch. Po šprintérskej prémii opustil únik Maestri z Bardiani a nechal sa dohnať pelotónom. Na čele hlavného balíka jazdcov boli tímy UAE, Deceunick Quick-Step a Mitchelton-Scott. 40 kilometrov pred cieľom bol únik už bez Kurianova ale s náskokom 2 minúty a 40 sekúnd. O 20 kilometrov neskôr klesol náskok na jednu minútu a hromadný dojazd sa zdal nevyhnutným. Definitívne zlikvidovanie šancí na víťazstvo z úniku prišlo na značke 4 km do cieľa. Jazdci z ataku si ale zaslúžia absolutórium, pretože dnes strávili 222 kilometrov v snahe o prekvapenie.

Záver

Na čele pelotónu bolo vidieť jazdcov v modrých dresoch Quick-Step a tím Education First. Petra Sagana (BOH) pomaly privážal na čelo Daniel Oss (BOH). Tri kilometre pred cieľom prišli na rad technické zákruty a kruhové objazdy, ktoré potrápili nejedného jazdca. V tento moment sa na špicu dostal veľmi prezieravo náš reprezentant. V záverečnej rovinke sa schoval do balíka jazdcov a čakal na šancu. Na jeho zadnom kolese bol nalepený Elia Viviani (DQT). Šprint otvoril Tourminátor a dlho to vyzeralo nádejne, no v posledných metroch ho prešpurtoval Talian, ktorý zvládol záver na jednotku. Vo fotofiniši sa rozhodlo o druhom mieste. Peter Sagan (BOH) o chlp porazil Fernanda Gavíriu (UAE).

Záverečný šprint

Celkové poradie

V čele pretekov i po dnešku ostal Adam Yates (MTS), ktorý včera obsadil piate miesto a dostal sa do celkového vedenia.

Profil:

Výsledky 3. etapy:

1. Elia Viviani (Ita) DQT 5:26:45
2. Peter Sagan (Svk) BOH
3. Fernando Gavíria (Col) UAE
4. Giacomo Nizzollo (Ita) DDD
5. Jens Keukeleire (Bel) LTS
6. Davide Cimolai (Ita)
7. Clement Venturini (Fra) ALM
8. Jasper Stuyven (Bel) :tfs:
9. David Ballerini (Ita) AST
10. Luca Pacioni (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia

Celkové poradie:

1. Adam Yates (GBr) MTS 10:37:19
2. Brent Bookwalter (USA) MTS
3. Primož Roglič (Slo) TJB 0:00:07
4. Laurens de Plus (Bel) TJB
5. Soeren Kragh Andersen (Den) SUN 0:00:22
6. Tom Dumoulin (Ned) SUN
7. Sam Oomen (Ned) SUN
8. Julian Alaphilippe (Fra) DQT 0:00:27
9. Wout Poels (Ned) DQT 0:00:47
10. Jonathan Castroviejo (Esp) SKY
Zdroj: cyclingnews.com
Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.