Tirreno – Adriatico: V hromadnom špurte si to rozdali Sagan, Viviani a Gavíria

zdroj: twitter.com/TirrenAdriatico

Preteky Tirreno – Adriatico dnes mali na programe tretiu etapu, ktorá bola zároveň i najdlhšia v tohtoročnej edícii. Začiatok bol v mestečku Pomarance, kde včera finišovala druhá etapa. Koniec bol v strede Talianska, v meste Foligno. Profil napovedal hromadný dojazd, no svoje určite chcel povedať i únik. Po pár kilometroch pretekania odskočila šestica jazdcov. Sexteto bolo v zložení Stepan Kurianov (Gazprom-RusVelo), Natnael Berhane (Cofidis), Mirco Maestri (Bardiani-CSF), Sebastian Schönberger (Neri Sottoli-Selle Italia), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF) a Alexander Cataford (Israel Cycling Academy). Na značke 100 km mali náskok 4 minúty, no pelotón tento náskok veľmi dobre kontroloval.

Medzičasom prišli správy o odstúpení dvojice jazdcov. Tomasz Marczyński (LTS) a Damiano Caruso (TBM) už ďalej nepokračovali v pretekoch. Po šprintérskej prémii opustil únik Maestri z Bardiani a nechal sa dohnať pelotónom. Na čele hlavného balíka jazdcov boli tímy UAE, Deceunick Quick-Step a Mitchelton-Scott. 40 kilometrov pred cieľom bol únik už bez Kurianova ale s náskokom 2 minúty a 40 sekúnd. O 20 kilometrov neskôr klesol náskok na jednu minútu a hromadný dojazd sa zdal nevyhnutným. Definitívne zlikvidovanie šancí na víťazstvo z úniku prišlo na značke 4 km do cieľa. Jazdci z ataku si ale zaslúžia absolutórium, pretože dnes strávili 222 kilometrov v snahe o prekvapenie.

Záver

Na čele pelotónu bolo vidieť jazdcov v modrých dresoch Quick-Step a tím Education First. Petra Sagana (BOH) pomaly privážal na čelo Daniel Oss (BOH). Tri kilometre pred cieľom prišli na rad technické zákruty a kruhové objazdy, ktoré potrápili nejedného jazdca. V tento moment sa na špicu dostal veľmi prezieravo náš reprezentant. V záverečnej rovinke sa schoval do balíka jazdcov a čakal na šancu. Na jeho zadnom kolese bol nalepený Elia Viviani (DQT). Šprint otvoril Tourminátor a dlho to vyzeralo nádejne, no v posledných metroch ho prešpurtoval Talian, ktorý zvládol záver na jednotku. Vo fotofiniši sa rozhodlo o druhom mieste. Peter Sagan (BOH) o chlp porazil Fernanda Gavíriu (UAE).

Záverečný šprint

Celkové poradie

V čele pretekov i po dnešku ostal Adam Yates (MTS), ktorý včera obsadil piate miesto a dostal sa do celkového vedenia.

Profil:

Výsledky 3. etapy:

1.Elia Viviani (Ita)DQT5:26:45
2.Peter Sagan (Svk)BOH
3.Fernando Gavíria (Col)UAE
4.Giacomo Nizzollo (Ita)DDD
5.Jens Keukeleire (Bel)LTS
6.Davide Cimolai (Ita)
7.Clement Venturini (Fra)ALM
8.Jasper Stuyven (Bel):tfs:
9.David Ballerini (Ita)AST
10.Luca Pacioni (Ita)Wilier Triestina-Selle Italia

Celkové poradie:

1.Adam Yates (GBr)MTS10:37:19
2.Brent Bookwalter (USA)MTS
3.Primož Roglič (Slo)TJB0:00:07
4.Laurens de Plus (Bel)TJB
5.Soeren Kragh Andersen (Den)SUN0:00:22
6.Tom Dumoulin (Ned)SUN
7.Sam Oomen (Ned)SUN
8.Julian Alaphilippe (Fra)DQT0:00:27
9.Wout Poels (Ned)DQT0:00:47
10.Jonathan Castroviejo (Esp)SKY
Zdroj: cyclingnews.com
  

Mohlo by vás zaujímať

Komentáre

Pridaj komentár