Tour de France: Prekvapenie sa nekonalo, Thomas si ustrážil žltý dres

zdroj: twitter.com/letour

Dnes sa konala už predposledná etapa starej dámy – Tour de France. Na jazdcov bol pripravený boj s chronometrom na 31-kilometrovej trati. Začiatok trasy bol Saint-Pée-sur-Nivelle, cieľ v Espelette. Trať bola pomerne rovinatá, 3 kilometre pred koncom čakalo na cyklistov Col de Pinodieta, ktorý pripravil 900 metrov stúpania s priemerom cez 10%. Na programe dňa bol súboj o druhú priečku. Na tú si brúsili zuby Tom Dumoulin (:sun:), Chris Froome (:sky:) a Primož Roglič (:lot:).

Najväčšie sklamanie zažil Slovinec Roglič (:lot:). Ten stratil na víťazného Dumoulina (:sun:) 72 sekúnd a posunul sa na konečné 4. miesto, no zúfať nemusí, predviedol parádne predstavenie počas celej Tour. Po prejazde spomínaného Holanďana cieľom panovala napätá situácia. Dlho na ukazovateli svietilo, že Froome (:sky:) má o sekundu lepší čas a je víťazom. Po chvíli však prišla úprava a svetový šampión v časovke ovládol i dnešnú etapu. Spomínaný Brit sa napokon posunul cez Slovinca na bronzový stupienok v celkovom hodnotení.

Dúhový dres na Tour

Peter Sagan

Slovenský cyklista dnes obsadil 135. priečku so stratou vyše 7 minút. V celkovom hodnotení mu patrí 71. miesto.