Tour de France: Prekvapenie sa nekonalo, Thomas si ustrážil žltý dres

Tour de France 2018

zdroj: twitter.com/letour

Zdieľaj článok:

Dnes sa konala už predposledná etapa starej dámy – Tour de France. Na jazdcov bol pripravený boj s chronometrom na 31-kilometrovej trati. Začiatok trasy bol Saint-Pée-sur-Nivelle, cieľ v Espelette. Trať bola pomerne rovinatá, 3 kilometre pred koncom čakalo na cyklistov Col de Pinodieta, ktorý pripravil 900 metrov stúpania s priemerom cez 10%. Na programe dňa bol súboj o druhú priečku. Na tú si brúsili zuby Tom Dumoulin (SUN), Chris Froome (SKY) a Primož Roglič (LOT).

Najväčšie sklamanie zažil Slovinec Roglič (LOT). Ten stratil na víťazného Dumoulina (SUN) 72 sekúnd a posunul sa na konečné 4. miesto, no zúfať nemusí, predviedol parádne predstavenie počas celej Tour. Po prejazde spomínaného Holanďana cieľom panovala napätá situácia. Dlho na ukazovateli svietilo, že Froome (SKY) má o sekundu lepší čas a je víťazom. Po chvíli však prišla úprava a svetový šampión v časovke ovládol i dnešnú etapu. Spomínaný Brit sa napokon posunul cez Slovinca na bronzový stupienok v celkovom hodnotení.

Dúhový dres na Tour

Peter Sagan

Slovenský cyklista dnes obsadil 135. priečku so stratou vyše 7 minút. V celkovom hodnotení mu patrí 71. miesto.