Tour de France: Sagan dotiahol Kreuzigera do elitnej desiatky

Tour de France

zdroj: twitter.com/letour

Dnes šla stajňa Tinkoff Team do etapy s jediným cieľom – dostať Romana Kreuzigera (:tcs:) do elitnej desiatky. Na začiatku etapy sa do úniku dostala silná skupina približne 20 jazdcov. V nej nechýbal Kreuziger a Sagan (:tcs:). Okrem nich tam boli mená ako Pantano (:iam:), Fuglsang (AST), Nibali (AST), Izagirre (MOV), Rolland (:tcg:) a ďalší. Na čele skupiny sme niečo vyše 80 km v kuse videli jediného človeka – Petra Sagana. Ten odpracoval neskutočné množstvo práce. Famózne ťahal v stúpaniach, ešte lepšie v zjazdoch. Skupinke vyrobil v jednu chvíľu 6-minútový náskok. V tento moment bol Kreuziger na virtuálnom druhom mieste, no nedalo sa čakať, že náskok vydrží. Náš cyklista si „vytúpil“ približne 10 km pred vrcholom Col de la Ramaz.

Český cyklistka nakoniec dokončil etapu na 6. priečke a posunul sa na desiate miesto v celkovom poradí. 13 sekúnd ho delilo od 7. miesta, čo je obrovská škoda. Etapu nakoniec vyhral Ion Izagirre (MOV), druhý skončil Jarlinson Pantano (MOV). Na treťej pozícii do cieľa prišiel Vincenzo Nibali (AST).

Petrovi Saganovi k istote zeleného dresu stačí v zdraví doraziť do cieľa poslednej etapy. V 20. etape obsadil náš cyklista 97. priečku. Za svoj výkon si vyslúžil červené číslo za najaktívnejšieho jazdca etapy.

Roman Kreuziger po etape na margo Petra Sagana povedal:

„Som za desiatku rád, no keď sa pozriem koľko chýbalo na 7. miesto, tak ma to mrzí. Celý deň sa mi nešlo veľmi dobre, ale po tom, čo predviedol Peter som vedel, že musím zo seba dostať úplne všetko. Bol neuveriteľný.“