Tour of Guangxi: Chaotický záver ovládol Ackermann, Enric Mas celkovým víťazom

Ackermann

zdroj: twitter.com/tourofguangxi

Dnes sa konala posledná etapa pretekov Tour of Guangxi. Pred posledným dňom pretekania bol veľmi blízko celkovému triumfu Španiel Enric Mas (DQT). Na druhého Martineza (EFD) mal 5 sekúnd. Dnes čakalo na jazdcov 168 kilometrov s dvoma stúpaniami, kde sa dalo útočiť. Celkovo to však mala byť etapa pre šprintérov. Začiatok i štart bol v mete Guilin. Do úniku dňa si naskočili Frederik Frison (LTS), Mei Yin Wang (TBM), Jay Thomson (DDD), Paul Orselin (Total Direct Energie) a Kevin Van Melsen (Wanty-Gobert). Ich náskok však bol kontrolovaný a vyšplhal sa iba na hodnotu 2 minút. Tímy Bora-Hansgrohe a UAE Team Emirates neponechali nič na náhodu a 5 kilometrov pred cieľom bolo všetko pohromade.

Záverečný šprint poznačil pád na mokrej vozovke. V poslednej zákrute spadlo niekoľko jazdcov a na čele sa oddelilo niekoľko jazdcov, ktorí si to rozdali o prvenstvo. Absolútnym favoritom bol Pascal Ackermann (BOH). Nemec predpoklady naplnil a dosiahol druhé víťazstvo na pretekoch a 13. výhru v tejto sezóne. Ovládol i bodovaciu súťaz, celkovým víťazom sa stal Enric Mas (DQT). Španiel po sezóne prestupuje do Movistaru a tak sa rozlúčil štýlovo. Zároveň bol aj najlepším mladým jazdcom. Posledný dres pre najlepšieho vrchára získal Tomasz Marczynski (LTS).

Víťaz pretekov Enric Mas povedal:

„Som veľmi šťastný, že som vyhral Tour of Guangxi. Je to moje prvé víťazstvo a zapamätám si ho do konca života. Som nesmierne vďačný tímu, že ma celé tri roky podporoval a veril mi. Urobil som tu obrovský progres a som rád, že odchádzam práve takto. Zažil som tu veľa, boli tu skvelí kolegovia – bez nich by toto víťazstvo nebolo možné. Som poctený, že ich môžem nazvať kamarátmi.“

Profil 6. etapy

Záverečný šprint

Výsledky 6. etapy:

1.Pascal Ackermann (Ger)BOH3:38:10
2.Juan Sebastian Molano (Col)UAE
3.Timo Roseen (Ned)TJB
4.Rudiger Selig (Ger)BOH
5.Jakub Mareczko (Ita)CCC
6.Asbjorn Kragh Andersen (Den)SUN
7.Matteo Trentin (Ita)SUN
8.Daniel McLay (Gbr)EFD
9.Hamish Schreurs (Aus)Israel Cycling Academy
10.Max Kanter (Ger)SUN

Celkové poradie:

1.Enric Mas (Spa)DQT22:42:42
2.Daniel Felipe Martinez (Col)EFD0:00:05
3.Diego Rosa (Ita)INS0:00:14
4.Antwan Tolhoek (Ned)TJB0:00:22
5.Felix Großschartner (Aut)BOH0:00:29
6.Odd Christian Eiking (Nor)Wanty-Groupe Gobert
7.Carl Frederik Hagen (Nor)LTS
8.David de la Cruz (Spa)INS
9.Davide Villella (Ita)AST0:00:37
10.Martijn Tusveld (Ned)SUN0:00:38

 

Zdroj: tourofguangxi.com.cn

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár