Tour of Guangxi: Kontroverzný Gianni Moscon zvíťazil v najdôležitejšej etape

Gree - Tour of Guangxi 2018

zdroj: twitter.com/diriflesso

V doterajšom priebehu čínskych pretekov sme mali možnosť vidieť šprintérske súboje medzi mladými jazdcami. V tej štvrtej prišiel čas na otestovanie vrchárskych zručností. Trasa štvrtej etapy mala až do samého záveru rovinatý profil, potom prišlo stúpanie na Mashan Nongla Scenic Spot. To malo dĺžku 3,2 kilometra a s priemerom 7,3% narobilo rozdiely a napokon zmeny v celkovej klasifikácii. Zo sólo víťazstva sa tešil Talian Gianni Moscon (:sky:). Útok 24-ročného jazdca nezachytil nikto a v cieli vyhral s náskokom piatich sekúnd pred Felixom Großschartnerom (BOH) z Rakúska. Tretí došiel Rus Sergei Chernetski (AST). Ďalší favoriti ako Rigoberto Urán (:efd:) alebo Luis León Sanchez (AST) skončili v prvej desiatke. Talian Fabio Aru (:uae:) mal v cieli stratu 18 sekúnd.

Výsledky dnešnej etapy sa odzrkadlili v celkovom poradí, kde vedie kontroverzný Moscon. Ten bol ešte v auguste suspendovaný za úder, ktorý udelil Gesbertovi (Fortuneo-Samsic). Vrátil sa až v polovici septembra v dobrej forme. Dokázal vyhrať domáce preteky  Coppa Agostoni – Giro delle Brianze, Giro della Toscana a národný šampionát v časovke. Na Majstrovstvách sveta skončil na slušnom štvrtom mieste.

Zajtra je na programe 212-kilometrová etapa s rovinatým záverom. V poslednej tretine etapy sa však nachádza trojica kopcov.

Slováci:

V Číne preteká aj jeden slovenský zástupca. Erik Baška (BOH) dnes bral 107. miesto, v celkovom poradí je 116. mieste so stratou 6:42. Slovák však pracuje ako domestik.