UAE Tour: Štvrtá etapa priniesla tesný finiš

UAE Tour 2020
Dylan Groenewegen

zdroj: twitter.com/JumboVismaRoad

Preteky UAE Tour dnes pokračovali štvrtou etapou. V nej sa začínalo v Zabeel Park a finišovalo na pešej promenáde v Dubaji. Na jazdcov čakalo 173 rovinatých kilometrov a tak sa očakával hromadný finiš. Medzi favoritov patrili Caleb Ewan (LTS), Pascal Ackermann (BOH), Sam Bennett (DQT) či Fernando Gavíria (UAE). Prvý menovaný ovládol druhú etapu, Nemec zase prvú. Do úniku dňa si dnes naskočila dvojica Will Clarke (TFR) a Veljko Stojnič (Vini Zabù – KTM). Ich náskok bol v približne polovici etapy niečo málo cez 2 minúty. 50 kilometrov pred cieľom začali šprintérske tímy makať a náskok sa rozplýval. O desať kilometrov neskôr to bolo už len 30 sekúnd.

O niekoľko minút Srb zvolnil a vedel, že jeho dobrodružstvo je na konci. Jeho kolega z úniku však pokračoval ďalej, no mal len drobný náskok. Ten ale postupne narástol vďaka pasivite v hlavnom balíku. Do pedálov sa musel oprieť tím Deceuninck Quick-Step. Austrálčana dohnali až 7 500 metrov pred cieľom. Do cieľovej rovinky vstupovala najlepšie stajňa Mitchelton-Scott, no v samotnom závere to bol súboj Dylan Groenewegen (TJB) – Fernando Gavíria (UAE). Holanďan vyštartoval skôr a udržal náskok. Keby bola cieľová rovinka dlhšie, tak Kolumbijčan uspeje.

Finiš

Celkové poradie

Na čele pretekov je aj po dnešnej etape Adam Yates (MTS) a je blízko celkovej výhre na UAE Tour, keďže včera deklasoval konkurenciu.

Profil:

Profil

Výsledky 4. etapy:

1.Dylan Groenewegen (Ned)TJB04:16:13
2.Fernando Gavíria (Col)UAE
3.Pascal Ackermann (Ger)BOH
4. Sam Bennett (Irl)DQT
5.Caleb Ewan (Aus)LTS
6.Kaden Groves (Aus)MTS
7.Jakub Mareczko (Ita)CCC
8.Attilio Viviani (Ita)COF
9.Rudy Barbier (Fra)ISN
10.Maximilian Walscheid (Ger)SUN

Celkové poradie UAE Tour:

1.Adam Yates (GBr)MTS16:46:15
2.Tadej Pogačar (Slo)UAE00:01:07
3.Alexej Lutsenko (Kaz)AST00:01:35
4.David Gaudu (Fra)FDJ00:01:40
5.Rafal Majka (Pol)BOH
6.Wiclo Kelderman (Ned)SUN00:02:06
7.Diego Ulissi (Ita)UAE
8.Patrick Konrad (Aut)BOH
9.Jesús Herrada (Spa)COF
10.Eddie Dunbar (Irl)INS


Zdroj: theuaetour.com

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár