V polovici pretekov vedie Albasini

Okolo Romandie

zdroj: https://twitter.com/orica_greenedge

Zdieľaj článok:

Michael Albasini (OGE) aktuálne vedie preteky okolo Romandie. Za sebou máme tri etapy z celkových šiestich. 34-ročný Švajčiar vyhral dve etapy a úvodnú časovku tímov zvládla jeho Orica ako druhá. Domáci cyklista tak má najlepšiu východiskovú situáciu pred druhou polovicou preteku.

Prvá etepa

Na úvod bola v programe časovka tímov. Tá bola dlhá 19,2 km a o víťazovi rozhodli desatiny sekundy. Na medzičase na 15 km bola situácia vyrovnaná. Vo vedení sa držal tím Orica – GreenEdge a tím SKY. Zlom nastal v stúpaní na Mont d’Orzeires, kde britská stajňa zabrala a vybudovala si minimálny, ale dostačujúci náskok. Tretí v poradí bol ruský tím Katusha.

 

1. Team SKY SKY 00:21:19
2. Orica – GreenEdge OGE
3. Team Katusha KAT 00:00:05

 

Druhá etepa

Po druhej etape sa menil žltý dres, ktorý prevzal Michael Albasini (OGE) od Michaela Matthewsa (SKY). V záverečnom špurte nenechal Švajčiar nič na náhodu a 200 m pred cieľom vyštartoval. Vo finiši nedal šancu Jarlinsonovi Pantanovi (IAM) a Julianovi Alaphillipemu (EQS). Po etape víťaz povedal:

 

„Včera to bolo deprimujúce. Prehrať o 63 stotín sekundy, ale dnes sa to podarilo a som super šťastný. Na prvom stúpaní som sa trápil, ale to druhé už bolo lepšie. V závere, keď som sa držal na čele, tak som vedel, že mám šancu.“

 

1. Michael Albasini OGE 04:21:43
2. Jarlinson Pantano IAM
3. Julian Alaphillipe EQS

 

Tretia etapa

Diváci zažili „deja vú“ a etapu vyhral nikto iný, ako Michael Albasini (OGE). V cieli porazil Juliana Alaphillipeho (EQS), ktorý podobne ako v minulej etape vystúpil na „bedňu“. Švajčiar tak zdvojnásobil svoj náskok na čele a má výbornú pozíciu pred druhou polovicou preteku. Veľkú rolu pri jeho triumfe zohral jeho tímový kolega Simon Gerrans, ktorý ho doviezol takmer do cieľa. Albasini mu za to poďakoval aspoň pri rozhovore:

„Bola to perfektná tímova robota. Ivan Santaromita kontroloval útoky a Simon Gerrans mi urobil priestor až do cieľa, kde bola záverečná časť na mne. Musím kolegom jednoznačne poďakovať.“

 

1. Michael Albasini OGE 04:14:56
2. Julian Alaphillipe EQS
3. Damiano Caruso BMC

 

Priebežné poradie po tretej etape:

 

1. Michael Albasini OGE 08:57:38
2. Ivan Santaromita EQS 00:00:20
3. Christopher Froome SKY
4. Simon Yates OGE
5. Julian Alaphilippe EQS 00:00:24
6. Ilnur Zakarin KAT 00:00:25
7. Pavel Kochetkov KAT
8. Yury Trofimov KAT
9. Egor Silin KAT
10. Simon Spilak KAT

 

zdroj: cyclingnews.com

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.