V prvej etape Virtual Tour de France zvíťazili Gibbons a Taceyová

Ryan Gibbons

zdroj: twitter.com/cyclecollective

Bez celosvetovej pandémie by sme obvykle už sledovali najprestížnejšie preteky sveta. V mimoriadne špecifickej sezóne sa dnes začala prvá etapa ich virtuálneho variantu. Virtual Tour de France sa opiera o populárnu platformu Zwift.

144 jazdcov sa na domácich trenažéroch vybralo na prvý deň nezvyčajných pretekov. Muži aj ženy prešli štyri kopcovité kolá dlhé 9,1 km na trase v simulujúcej okolie Nice, kde má reálna Tour začať 29. augusta.

Ženské preteky

Najprv sa odohrali ženské preteky, kde ihneď zrýchlila Erica Magnaldiová (Ceratizit-WNT). Ta si prišla po prvé body v horskej prémii, neskôr sa k nej pridala Joscelin Lowdenová (Drops). Práve druhá menovaná si prišla po ďalšie dve vrchárske body a do cieľa ostával už iba jeden prejazd cez kopec.

V posledných dvoch kilometroch každá účastníčka išla naplno a vytvorila sa malá skupina. Najviac šťastia mala April Taceyová (Drops), ktorá šikovne využila aerodynamický bonus a predstihla Kristen Faulknerovú (TIBCO-Silicon Valley Bank). Práve rôzne vylepšenia objavujúce sa na dráhe môžu pomôcť k vylepšeniu výkonu na krátky čas, tak ako v mnohých videohrách.

Mužské preteky

V druhej časti dňa ihneď zatlačil Daryl Impey (MTS) a zobral prvé body na vrchárskej prémii. Silne jazdiaci balík ale nikoho nepustil a celý čas sa išlo na plný výkon, ako je to v týchto virtuálnych závodoch zvykom. Šprintu chcel uniknúť Edvald Boasson Hagen (NTT), no jeho sólo pokus neuspel.

Napokon sa radoval jeho kolega Ryan Gibbons (NTT), ktorý taktiež vďaka aero bonusu preťal pásku ako prvý. Druhý skončil Nick Schultz (MTS), tretí Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix).

Ukázalo sa, že zrýchľovač vylepšujúci aerodynamiku v hre bol dnes kľúčový. Zajtra sa pokračuje druhou etapou, v ktorej tímy môžu nasadiť iných jazdcov, preto je dôležitá najmä klasifikácia družstiev. Tú po dnešnom dni vedú NTT Pro Cycling v mužskej verzii a Drops v ženskej.

.

Zajtra, v nedeľu 5.7. bude možné sledovať preteky od 15:00 na YouTube kanáli Tour de France alebo na televíznej stanici Eurosport.

Program Virtual Tour de France:

1 .etapa: sobota 4. júla – kopcovitá, 36.4 km

2. etapa: nedeľa5. júla – horská, 29.5 km

3. etapa: sobota 11. júla – rovinatá, 48 km

4. etapa: nedeľa 12.júla – kopcovitá, 45.8 km

5. etapa: sobota 18. júla- výstup na Mont Ventoux, 29 km

6. etapa: nedeľa 19. júla – etapa na v Paríží na Champs-Elysées, rovinatá, 48 km

 

Zdroj: letour.fr

Zdieľaj článok:

Novinky zo sveta cyklistiky

Raz za týždeň na tvoj email a navyše dostaneš zľavu na nákup v procycling.sk

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.