V Rucphene prvá výhra Pidcocka

Cyklokros
Tom Pidcock

zdroj: Bartek Wolinski / Red Bull Content Pool

Desiate kolo cyklokrosového svetového pohára v holandskom Rucphene ovládol Tom Pidcock (:ins:). V samotnom závere udolal Eliho Iserbyta (Pauwels Sauzen-Bingoal) a zaknihoval prvú výhru v sezóne. Marianne Vosovová (Jumbo-Visma) porazila v závere Lucindu Brandovú (Baloise Trek Lions).

Trať – Rucphen

Štart

Priebeh pretekov v Rucphene

Víkend plný cyklokrosu odštartoval v holandskom Rucphene, kde chýbal Wout Van Aert (:tjb:), ktorý je na kempe s tímom. Núkala sa tak šanca pre druhých. Najlepšie odštartoval Lars van der Haar (Baolise Trek Lions), nasledovala ho dvojica z tímu Pauwels Sauzen-Bingoal. Tom Pidcock (:ins:) nemal najlepší štart a prvé kolo finišoval na desiatej pozícii.

Dotout- procycling

Vanthourenhout a Iserbyt začali konkurentom unikať, no Pidcock sa nevzdával a robil čo sa dalo. Napokon sa Brit dotiahol a trojica spoločone smerovala do ďalšieho kola. V závere to bol práve Pidcock, ktorý zvýšil tempo. Dvojica tímových kolegov však príkladne spolupracovala a nepustila britského cyklistu do trháku.V samotnom závere sa rozhodlo na prekážkach, ktoré zvládol Pidcock lepšie a získal rozhodujúci náskok. Iserbyt mal ťažšie nohy a nemal už síl. S menším odstupom dorazil do cieľa tretí Michael Vanthourenhout (Pauwels Sauzen-Bingoal). Už zajtra nás čaká ďalšie kolo, tentokrát v belgickom Namure.

Rozhodujúci moment pretekov

Pódium – muži

Pódium – ženy

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár