Van Aert prehral súd, musí zaplatiť cez 600 tisíc eur

van aert

zdroj: twitter.com/jumbovismaroad

Wout van Aert (:tjb:) prehral súd. Jeho bývalému tímu Sniper Cycling musí zaplatiť odškodné 662 tisíc eur. Spomínaný tím vedie bývalý elitný cyklista Nick Nuyens. Belgičan ovládol v roku 2011 preteky Okolo Flámska. Pôvodná výška odškodného bola stanovená na 1,2 milióna eur. Spor sa vedie od roku 2018, keď Van Aert (:tjb:) vypovedal kontrakt a následne podpísal do Jumbo-Visma. Sniper Cycling argumentoval stratou sponzorov a ušlým ziskom. Pracovný súd však rozhodol, že Belgičan neporušil pracovné právo a bol oslobodený. Následne odvolanie Nuyensa však prinieslo opačný výsledok a súd uznal nárok na odškodné.

Súdny proces ešte nekončí. Van Aertovi právnici zvažujú odvolanie v podobe kasačnej sťažnosti. Kasačná sťažnosť je v právnom poriadku mimoriadny opravný prostriedok v správnom súdnictve. Kasačnou sťažnosťou možno napadnúť právoplatné rozhodnutie súdu vydané v správnom súdnictve. Na Slovensku rozhoduje o kasačných sťažnostiach Najvyšší súd Slovenskej republiky.


Walter Van Steenbrugge – právnik (Wout van Aert)

„Interpretácia odvolacieho súdu je o 180 stupňov opačná ako pracovného súdu v Mechelene. Nie je to pre nás dobré, že prvé rozhodnutie bolo v náš prospech a teraz je to úplne inak. Wout ma poprosil o preskúmanie možnosti v podobe kasačnej sťažnosti. Táto možnosť je stále otvorená a pravdepodobne bude mať posledné slovo.“

  

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár