Vincenzo Nibali: “Sagan je najlepšou voľbou pre titul majstra sveta.”

zdroj: twitter.com/vincenzonibali


Warning: Use of undefined constant W3TC_DYNAMIC_SECURITY - assumed 'W3TC_DYNAMIC_SECURITY' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/c/cyklonewssk/www/cyklonews.sk_transfered/wp-content/plugins/adrotate/adrotate-output.php on line 217

Warning: Use of undefined constant W3TC_DYNAMIC_SECURITY - assumed 'W3TC_DYNAMIC_SECURITY' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/c/cyklonewssk/www/cyklonews.sk_transfered/wp-content/plugins/adrotate/adrotate-output.php on line 224

Vincenzo Nibali (TBM) opísal Petra Sagana (BOH) ako najlepšieho človeka, ktorý si zaslúži titul majstra sveta. Talian sa s našim cyklistom stretol v Liquigase a chová k nemu rešpekt a obdiv. Žralok z Messiny sa v Bergene nepredstavil, no sledoval majstrovstvá vo švajčiarskom Lugane, kde býva. 33-ročný jazdec si našiel čas počas Giro della Toscana a poskytol rozhovor pre La Gazzetta dello Sport.

Vincenzo Nibali na margo Petra Sagana povedal:

“Sagan je najlepšou voľbou pre titul majstra sveta. Je to môj kamarát, jazdí skvelo a vždy mu držím prsty. Som šťastný, že sa mu to podarilo. Fandil som samozrejme Talianom, no myslím, že Petrovi to prialo veľa ľudí. Každý vie, že Sagan je skvelý šprintér – hlavne po ťažkých etapách. Vybavujem si jednu na Tirreno – Adriatico, ktorú tiež vyhral.”

echo adrotate_ad(13);

K spoločnej minulosti povedal:

“Teraz sme rivali a nestretávame sa tak často ako v Liquigase, no stále prehodíme niekoľko slov a zasmejeme sa. Pamätám sa, keď sme sa prvýkrát stretli v Dolomitoch, keď snežilo. Na snehu som jazdil na horskom a robil “wheelieho” s jednou rukou. Potom priešiel Peťo a urobil ho bez rúk. Nevedel ani slovo taliansky, či anglicky, no ukázal čo vie na bicykli. O pár dní vyhral etapu na Paríž – Nice v roku 2010.”

Okolo Lombardie 2017

“Po Vuelte som zregeneroval a forma je dobrá, takže mám výhodu zakončiť sezónu v dobrom svetle. Mám rád Lombardiu, sú to ťažké preteky. Už som dokonca pozrel na profil trate. Uvidíme čo sa stane. Je veľa jadzcov čo to môžu vyhrať – Sergio Henao, Julian Alaphilippe a Gianni Moscon. Cítim sa dobre, ale nechajme sa prekvapiť.”

 

zdroj: La Gazzetta dello Sport

 

Zdieľaj článok:

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.